0

David Mitchell

David Mitchell (g. 1969 m. sausio 12 d., Southport, Jungtinė Karalystė) - kritikų ir skaitytojų pripažintas vienas talentingiausių XXI a.
rašytojų. Du D. Mitchello romanai pateko į
prestižinės premijos „Booker Prize“ finalinį penketuką.


Mokėsi Kento universitete, studijavo anglų ir amerikiečių literatūrą.

David Mitchell knygos


Prižiūrėtojas | David Mitchell

Šiuo metu neparduodama

Sleido namas | David Mitchell

Šiuo metu neparduodama

Debesų atlasas | David Mitchell

Šiuo metu neparduodama

Juodųjų gulbių slėnis | David Mitchell

Šiuo metu neparduodama


Metus gyveno Sicilijoje, vėliau persikėlė į Japoniją, kur japonų studentams dėstė anglų kalbą. Po kelerių metų su žmona Kejko ir dviem vaikais grįžo į Angliją.


Jau pirmoji Davidas Mitchell knyga "Ghostwritten", išleista 1999 m., sukėlė milžinišką susidomėjimą ir buvo apdovanota "John Llewellyn Rhys Prize" prizu, kuris skiriamas jaunesniam nei 35 metai autoriui, bei pateko į "Guardian First Book Award" nominantų sąrašą.

Skirtingai nuo daugelio britų rašytojų Davidas savo pirmojoje knygoje nesiremia savo asmenine patirtimi, neanalizuoja vidinių išgyvenimų. Rašytojas kuria neįprastą pasakojimą, kuriame istorijas pasakoja skirtingi žmonės iš skirtingų pasaulio šalių. Toks pasakojimo būdas labai skyriasi nuo šiuolaikinės anglų populiariosios  literatūros tradicijos.


2001 m. pasirodęs antrasis romans "number9dream" nominuotas "James Tait Black Memorial" ir "Man Booker" premijoms.2004 m. pasirodžiusioje knygoje "Debesų atlasas" (išvesta į lietuvių kalbą) rašytojas grįžo prie pirmojo romano pasakojimo stiliaus. Netrukus pasipylė apdovanojimai - "British Book Literary Fiction Award", vėliau "British Book Awards Richard & Judy Best Read of the Year", autorius tituluotas kaip "Geriausias jaunasis britų rašytojas".

2006 m. parsirodė dar vienas David Mitchell romanas "Black Swan Green", kuris gavo "Costa Novel", "Quill Boo" ir "Commonwealth Writers Prize" (kaip geriausia Eurazijos knyga) apdovanojimus.

2015 m. pasirodė "Sleido namas" (išvesta į lietuvių kalbą).


2007 m. David Mitchell įtrauktas į žurnalo "Time" 100 įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

Pagal romaną "Debesų atlasas" 2012 m. L. ir A. Wachowsky bei Tom Tykwer sukūrė to paties pavadinimo filmą.. Filmo režisieriai Tom Tykwer, Andy Wachowski, vaidina Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Susan Sarandon ir kt.


Šiuo metu rašytojas su šeima gyvena Korke (Airija) ir rašo naują istorinį romaną, kuriame jis ketina palyginti Siogūnų valdymo laikų Japoniją ir Napoleono laikų Europą.

2013 m. Deividas ir jo žmona Kejko į anglų kalbą išvertė 13-mečio japonų berniuko autisto knygą "The Reason I Jump". Vienas iš Davido vaikų serga autizmu.