TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Delia Owens (g. 1949 m.) – amerikiečių zoologė ir rašytoja. Ji gimė pietų Džordžijoje ir užaugo jodinėdama žirgais po Tomasvilio apylinkių miškus. Jos motina skatino duką tyrinėti ąžuolų miškus, bei išmokė, kaip saugiai elgtis gamtoje jei nori išvengti gyvačių ir kitų pavojų.

Delia Owens knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

Didžiąją savo gyvenimo dalį Delia praleido tikroje laukinėje gamtoje arba visai netoli jos ir nuo vaikystės šį pasaulį laikė savo geriausiu draugu ir bendražygiu.

Jau ankstyvame amžiuje mergina pradėjo rašyti. Šeštoje gimnazijos klasėje ji laimėjo pirmąją vietą rašinių konkurse ir buvo įsitikinusi, kad tai reiškia, jog vieną dieną taps rašytoja.

Kadangi jos šeima dalį kiekvienos vasaros praleisdavo Šiaurės Karolinos kalnuose, Delija Owens pajuto ypatingą meilę laukinėms ir gražioms valstijos vietoms. Debiutinio romano „Ten, kur gieda vėžiai“ veiksmas vyksta vešlioje Karolinos pakrantės pelkėje.

Pradėjusi studijuoti universitete, mergina nusprendė siekti ne literatūrinės, o mokslinės karjeros. Džordžijos universitete ji įgijo zoologijos bakalauro laipsnį, o Kalifornijos universitete Deivise – gyvūnų elgsenos daktaro laipsnį.

Baigusi studijas ji kartu su vyru išvyko į Afriką. Jie įsirengė pagrindinę stovyklavietę tokioje nuošalioje vietovėje, kurioje buvo vieninteliai du žmonės, išskyrus kelias klajojančių bušmėnų grupes. Daugiau nei septynerius metus pora tyrinėjo šešias liūtų gaujas. Delija ir Markas taip pat tyrinėjo neperprantamas rudąsias hienas, kurios į stovyklą ateidavo beveik kiekvieną naktį. Per šiuos metus Delija susižavėjo socialinėmis žinduolių grupėmis ir jų elgesiu.

Remdamasi tyrimais ir gyvenimu Kalahario regione, ji kartu su kitais autoriais parašė bestseleriu tapusią, apdovanojimus pelniusią knygą „Kalahario šauksmas“. Už rudųjų hienų socialinius evoliucijos tyrimus ji apsigynė daktaro laipsnį Kalifornijos universitete.

Iš Kalahario pora išvyko į Šiaurės Luangvos slėnį Zambijoje tęsti laukinės gamtos tyrimų. Taip pat Delia ir Markas sukūrė programą, pagal kurią vietos kaimo gyventojams buvo siūlomos darbo vietos, paskolos ir kita pagalba, kad jiems nereikėtų brakonieriauti.

Rašytojos ir mokslininkės tyrimai turėjo įtakos jos grožinės literatūros rašymui. Fenomenalios sėkmės sulaukęs jos kūrinys „Ten, kur gieda vėžiai“ nagrinėja jaunos moters, didžiąją gyvenimo dalį priverstos gyventi be kitų žmonių, elgseną.

Autorės kūrybos bruožams būdingas psichologizmas, puikiai atskleistas žmogaus santykis su gamta. Laukinį pasaulį gerai pažįstančios asmenybės romaną kviečiame įsigyti internetu ir sužinoti, kodėl jis tapo toks populiarus.