Donald John Trump (g. 1946 m. birželio 14 d., Kvinsas, Niujorkas) – amerikiečių verslininkas, politikas, 45-asis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas.


D. Trump gimė Niujorko nekilnojamojo turto rinkos magnato šeimoje, buvo ketvirtas vaikas. Dėl netinkamo elgesio mokykloje 13-metį Donaldą tėvas išsiuntė į karo akademiją.

Donald J. Trump knygos

Rasta: 5

Niekada nepasiduokite | Donald J. Trump
-20% su kodu: PATOGU
8,58 €
Kaina su kodu: 6,86 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 5

Mokėsi verslo mokykloje prie Pensilvanijos universiteto, turi ekonomikos bakalauro laipsnį. Besimokydamas pradėjo dirbti tėvo kompanijoje.


Donald Trump tėvo komaniją pradėjo valdyti 1971 metais, tuomet ją pavadino „The Trump Organization“, o kompanijai priklausančius pastatus Niujorke, Mumbajuje, Stambule, Filipinuose taip pat pervadino, pridėdamas savo pavardę.


Kompanijų „The Trump Organization“ ir „Trump Entertainment Resorts“ įkūrėjas ir prezidentas D. Trump plėtojo viešbučių ir kazino verslus, taip pat ėmėsi pramogų verslo – kurį laiką jam priklausė grožio konkursų „Mis Visata“, „Mis JAV“ ir „Mis JAV paauglė“ teisės, o 2003 metais D. Trump pasirodė kaip TV realybės šou „Mokinys“ vedėjas. Šio šou dalyviai varžydavosi dėl darbo vietos D. Trump kompanijoje.


2015 metais jo turtas siekė 4,5 mlrd. JAV dolerių. Savo verslo imperiją jis valdė iki 2017 metų, kai buvo inauguruotas JAV prezidentu.


Nuo 1987 metų D. Trump buvo Respublikonų partijos narys ir keletą kartų buvo išsakęs ketinimus tapti kandidatu į JAV prezidento postą. 2015 m. jis oficialiai Respublikonų partijoje išsakė siekį tapti prezidentu ir partija jo kandidatūrą patvirtino. Verslininkas žadėjo sustiprinti JAV ekonomiką, pastatyti sieną tarp JAV ir Meksikos bei laikinai uždrausti musulmonų imigraciją į JAV. Tai buvo kontraversiški ir itin prieštaringai tiek Amerikoje, tiek visame pasaulyje vertinami teiginiai. Vis dėlto rinkimuose D. Trump įveikė Demokratų partijos kandidatę Hillary Clinton ir buvo prisaikdintas 45-uoju JAV prezidentu.


D. Trump yra vyriausias ir turtingiausias JAV prezidentas, taip pat pirmasis prezidentas, kuris anksčiau nebuvo ėjęs jokių valstybinių pareigų ir netarnavo JAV kariuomenėje.


Verslininkas yra vedęs tris kartus, iš šių santuokų turi 5 vaikus. Šiuo metu jo sutuoktinė, pirmoji JAV ponia, Melania Trump yra iš Slovėnijos kilęs fotomodelis.


D. Trump yra parašęs keletą knygų, populiariausia ir žinomiausia iš jų išleista ir lietuvių kalba – „Trump. Sandorio menas“. Ši knyga tapo New York Times  bestseleriu. Taip pat lietuviškai išleistos knygos „Trump. Kaip tapti turtingam“, „Mąstyk plačiai, kirsk iš peties“.