AKTYVUOKITE! -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: TAUPYKLE 

0

Donna Tartt (g. 1963 gruodžio 23 d.) – amerikiečių rašytoja, Pulicerio premijos laureatė.

Donna Tartt užaugo mažame Grenados miestelyje Misisipės valstijoje. Ji buvo aistringa knygų mėgėja. Būdama vos penkerių parašė pirmąjį eilėraštį, o būdama 13 metų išspausdino sonetą.

1981-1982 m. Donna Tartt mokėsi Misisipės universitete.

Donna Tartt knygos


Dagilis | Donna Tartt
  • Nemokamas knygos pristatymas
26,99 €
Turime sandėlyje
Slapta istorija | Donna Tartt
12,19 €
Turime sandėlyje

Jos kūryba greitai sužavėjo rašytoją Willie Morris, kuris rekomendavo ją kitam, tuo metu universitete rezidavusiam rašytojui. Abu vyrai paskatino studentę įgyti daugiau patirties ir 1982-ais metais ji perkėlė studijas į Benningtono koledžą, kur susidraugavo su kitais pradedančiaisiais rašytojais. Ten Donna Tartt pradėjo rašyti pirmąjį romaną „Slaptoji istorija“.

Daug dėmesio sulaukusio D. Tartt debiutinio romano veiksmas vyko išgalvotame koledže ir buvo apibūdinamas kaip „atvirkštinė žmogžudystės paslaptis“, mat žmogžudystės detalės buvo atskleistos pirmuosiuose kūrinio puslapiuose. Knyga 13 savaičių puikavosi „The New York Times“ bestselerių sąraše. Autorė buvo vadinama literatūros genijumi, nes jai tebuvo 29-eri metai ir visi dėjo daug vilčių į tai, ką ji išleis vėliau.

Praėjo 10 metų, kol Tartt išleido nekantriai lauktą antrąjį savo kūrinį „Mažasis draugas“ (angl. „The Little Friend“), kurio veiksmas vyksta Pietuose ir kuriame pasakojama apie dvylikametės mergaitės bandymą atkeršyti už brolio mirtį.

Pagal stilių, aplinką ir siužetą antrasis kūrinys buvo beveik priešingybė jos pirmajam romanui. 2003-ais metais ši knyga WH Smith literatūrinę premiją.

Praėjus dar vienuolikai metų pasirodė „Dagilis“ – trečiasis autorės romanas. Pavadinimas susijęs su 1654-ais metais olandų dailininko Carel Fabritius nutapytu paveikslu.

Daugelio skaitytojų nuomone, kūrinys yra reikšminga bei labai įtraukianti meditacija apie meno galią. 2014-ais metais romanas pelnė Pulitzerio premiją. Žiuri šią knygą įvardino kaip protą stimuliuojančią ir širdį paliečiančią, nuostabiai parašytą brendimo istoriją su daugiasluoksniais veikėjais.

Be prestižinės Pulicerio premijos autorė buvo apdovanota ir kitais prizais, o 2019-ais metais romanas „Dagilis“ buvo ekranizuotas.

Autorė 2014-ais metais įtraukta į žurnalo „Times“ sudarytą 100 įtakingiausių asmenybių sąrašą. Donna Tartt kiekvieną savo romaną rašė apie 10 metų, todėl jie pasižymi išbaigtumu. Kviečiame susipažinti su autorės kūryba ir knygų įsigyti internetu.