0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Douglas Noel Adams (g. 1952 kovo 11 d., Kembridže, UK – m. 2011 gegužės 11., Santa Barbaroje, JAV) – britų rašytojas, scenarijų autorius, eseistas, humoristas, satyrikas, dramaturgas.

Douglas Adams gimė Kembridže, bet jo šeima greitai persikraustė į Londoną, kur po trijų metų gimė Douglas sesuo.

Douglas Adams knygosNetrukus tėvai išsiskyrė ir vaikai su mama apsigyveno gyvūnų prieglaudoje, kurią valdė Douglas seneliai.
Vidurinėje mokykloje Douglas Adams išsiskyrė dviem savybėmis: buvo itin aukštas ir nepaprastai gerai rašė. Dėl to jis greitai tapo žinomu visoje mokykloje ir gaudavo geriausius įvertinimus už kūrybinį rašymą. Dar mokydamasis mokykloje Douglas rašė į įvairiausius moksleivių žurnalus, sienlaikraščius, dalyvaudavo konkursuose.
1974-tais metais Douglas Adams baigė anglų literatūros studijas. 1978-ais metais parašė keturių dalių istoriją BBC radijui. Vėliau šis pasakojimas virto knyga „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“ ir sulaukė fenomenalios sėkmės. Šis fantastinis, humoristinis kūrinys pateko į angliškos literatūros topus, o Douglas Adams buvo jauniausias rašytojas gavęs „Auksinės plunksnos“ apdovanojimą, kuris skiriamas pardavus milijoną knygų. Vėliau autorius parašė kelis kultinės knygos tęsinius. Lietuviškai išleista antra dalis – „Restoranas visatos pabaigoj“.
1982-ais metais Douglas Adams knygos pateko į „The New York Times“ bei „Publishers Weekly“ bestselerių sąrašą – tokią sėkmę Jungtinėse Amerikos Valstijose lyg tol buvo pasiekęs tik vienas britų autorius – istorijų apie garsųjį Džeimsą Bondą  kūrėjas Ian Fleming. Tais pačiais metais pirmosios dvi Douglas Adams knygos buvo pritaikytos šešių dalių televizijos serialui, kuris pelnė bent kelis apdovanojimus.
Pagal „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“ buvo sukurtas ir filmas, taip pat kompiuterinis žaidimas, grupės „Radiohead“ daina, o pasaulyje švenčiama Rankšluosčių diena. Be žymiosios autostopininko serijos autorius sukūrė dar kelias knygas, daugybę ese, humoristinių tekstų radijo laidoms bei scenarijų įvairiems serialams.
Douglas Adams už indėlį kuriant Jungtinės karalystės radijo turinį buvo pagerbtas „The Radio Academy garbės“ sienoje. 1997-tais metais autorius nominuotas Hugo premijai.
Douglas Adams buvo vedęs teisininkę Jane Belson. Po kelių iširusių sužadėtuvių bei išsiskyrimų pora galiausiai susituokė 1991-tais metais. Po trejų metų susilaukė dukters ir visa šeima persikraustė gyventi į JAV. Douglas Adams mirė nuo širdies smūgio sulaukęs 49 metų.