Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Eckhart Tolle (ankstesnis vardas Ulrich Leonard Tölle) (g. 1948 m. vasario 16 d., Liunene, Vokietijoje) – dvasinis mokytojas ir bestselerių autorius.

Eckhart Tolle gimė ir augo nedideliame Vokietijos mieste Liunene. Savo vaikystę jis įvardija, kaip gana nelaimingą, nes jo tėvai nuolat pykosi, kol galiausiai išsiskyrė.

Eckhart Tolle knygos

Rasta: 3

Šios akimirkos jėga. Dvasios nušvitimo vadovas | Eckhart Tolle
  • TOP
    48
    TOP 48
8,18 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Naujoji žemė | Eckhart Tolle
6,86 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 3

Taip pat berniukas jautėsi atstumtas mokykloje, kurioje vyravo griežtas auklėjimas. Be to, Eckhart Tolle augo pokario Vokietijoje, žaisdavo subombarduotuose pastatuose ir tokia aplinka lėmė baimę, nerimą bei nesaugumo jausmą.


Būdamas trylikos metų paauglys persikėlė į Ispaniją, kur gyveno su savo tėvu. Tėvas nereikalavo lankyti vidurinės mokyklos, todėl Eckhart Tolle namuose buvo mokomas literatūros, įvairių kalbų, astronomijos ir kitų mokslų pagrindų.


Sulaukęs penkiolikos metų jaunuolis perskaitė keletą knygų, kurias parašė vokiečių mistikas Joseph Anton Schneiderfranken, dar žinomas kaip Bô Yin Râ. Vėliau Eckhart Tolle sakė, kad šios knygos jį labai stipriai paveikė ir nulėmė ateities kelią.


Sulaukęs devyniolikos E. Tolle persikėlė gyventi į Angliją. Mokėsi Londono universitete, kur studijavo filosofiją, psichologiją ir literatūrą, vėliau mokslus tęsė Kembridžo universitete, tačiau doktorantūros nebaigė.
1977-tais metais, sulaukęs 29 metų, Eckhart Tolle susirgo depresija. Po sunkaus laikotarpio jis išgyveno stiprius vidinius pokyčius. Pats vyras sako, kad pabudo naktį nuo nepakeliamai slegiančių depresinių minčių ir patyrė sąmonės perversmą, kuris pakeitė visą jo gyvenimą.


Eckhart Tolle pasakoja, kad po šios įsimintinos nakties, jis vaikščiojo po Londoną ir miestas jam atrodė labai ramus. Ramybės jausmas tęsėsi bet kurioje situacijoje. E. Tolle nutraukė doktorantūros mokslus ir maždaug dvejus metus laiką leido „gilios palaimos būsenoje“ sėdėdamas ant parko suolelių Raselio aikštėje, Londono centre, kur tiesiog stebėjo pasaulio tėkmę.


Vyras apsistojo su draugais budistų vienuolyne, o jo šeima manė, kad toks elgesys yra neatsakingas ir net beprotiškas. Netrukus jis pasikeitė vardą iš Ulrich į Eckhart, teigdamas, kad jį pamatė sapne.
Greitai buvę Eckhart Tolle Kembridžo studentai ir žmonės, kuriuos jis sutiko savo gyvenime, pradėjo klausinėti E. Tolle apie jo įsitikinimus. Vyras pradėjo dirbti patarėju ir dvasios mokytoju. 1995-ais metais kelis kartus apsilankęs Šiaurės Amerikos vakarinėje pakrantėje, mokytojas nusprendė čia įsikurti ir apsigyveno Vankuveryje, Britų Kolumbijoje, kur susitiko su savo būsima žmona Kim Eng.


1997-tais metais autorius išleido pirmąją savo knygą „Šios akimirkos jėga. Dvasios nušvitimo vadovas“, kurioje nagrinėjama kaip išvengti kančios, įprasminti santykius su žmonėmis bei suvokti esminius būties tikslus.


Pirmasis leidimas išspausdintas vos 3000 kopijų tiražu, o autorius su draugais pats išvežiojo knygas po knygynus. 2000-tais metais leidinį savo žurnale rekomendavo Oprah Winfrey ir netrukus knyga pateko į „The New York Times“ bestselerių sąrašą. Vėliau leidžiamų knygų kelias buvo lengvesnis – visos jos šaudavo į pardavimų topų viršūnes.


Dvasinis vadovas įkūrė įmonę prekiaujančią jo mokymais „Eckhart Teachings“, taip pat svetainę „Eckhart Tolle TV“, kuri nuolat transliuoja meditacijas ir dvasinio tobulėjimo pamokas. Eckhart Tolle nuolat keliauja po pasaulį savo mokymuose skleisdamas paprastą idėją – gyvenimas taikoje ir ramybėje yra įmanomas.
Jis teigia, kad tikras dvasinis mokytojas neturi mokyti įprastine to žodžio prasme, Jis neprivalo duoti, neturi brukti įsitikinimų ar elgesio taisyklių. Vienintelė tokio mokytojo funkcija yra padėti pašalinti kliūtis, skiriančias žmogų nuo tiesos ir ramybės.