0

Elena Ferrante

Elena Ferrante (g. 1943 m., Neapolis) - viena įtakingiausių savo kartos italų rašytojų.


Manoma, kad Elena Ferrante - kūrybinis slapyvardis, tačiau autorė nei patvirtina, nei paneigia šią teoriją.

Žinoma tik tai, kad Elena Ferrante gimė ir užaugo Neapolyje, baigė filologijos studijas.

Elena Ferrante knygos


Pražūtinga meilė | Elena Ferrante
Nuolaida knygai -38%
9,99 €
15,99 € *
Apleisties dienos | Elena Ferrante
Nuolaida knygai -36%
9,99 €
15,49 € *

Jos mėgstamiausia rašytoja - Elsa Morante.


Yra keletas hipotezių, kas slepiasi po Ferrante pavarde. Vieni mano, kad tai Italijos leidyklos Edizioni E/O savininkų sutuoktinių pora Sandro Ferri ir Sandra Ozzola. Ši leidykla išleido visas Elena Ferrante knygas.

Kiti mano, kad tai gerai žinomas italų rašytojas ir scenaristas Domenico Starnone arba jo žmona - vertėja Anita Raja. Apie tai rašė vienas italų dienraštis, kuris tokią išvadą padarė lygindamas leidyklos Edizioni E/O ir Anitos Raja mokesčių deklaracijas. Tačiau nei Elena Ferrante, nei leidykla, nei Anita Raja į šiuos straipsnius nieko neatsakė.


Norėdama patenkinti skaitytojų smalsumą dėl autorės tapatybės, leidykla Edizioni E/O išleido knygą "La Frantumaglia" ("Fragmentai"). Joje surinkti Ferrante laiškai leidėjui, keletas jos interviu. Ferrante įsitikinusi, kad knygos viršeliui nereikalinga autoriaus nuotrauka. Knyga - savarankiškas organizmas, kuriam autoriaus tapatybė ir jo gyvenimo užkulisiai nėra svarbūs.


Elena Ferrante parašė šešis romanus. Garsiausias jos romanas - "I dienų dell'abbandono", tačiau pripažinimo sulaukė ir keturių įspūdingų knygų serija "Neapolietiškos sagos" - pasakojimas apie dvi skurdžiame Neapolio kvartale užaugusias drauges - Lila Čerulo ir Elena Greko  - ir daugiau nei penkis dešimtmečius trunkančią jų draugystę.Du Ferrante romanai buvo ekranizuoti.

2016 m. "Time" įtraukė ją į metų įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.