0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Enid Blyton

Enid Mary Blyton (1897–1968) gimė Londone, buvo vyriausia iš trijų vaikų. Jos tėvas Thomas Carey Blytonas dirbo pardavėju, o laisvalaikiu mėgo skambinti pianinu, mokytis užsienio kalbų, piešti, rašyti poeziją ir pan.

Enid Blyton knygosMotina Thereza Mary Hamilton vyro pomėgiais nesidomėjo, neskatino dukros ir netgi neleido jai domėtis kuo nors panašiu.

Nekreipdama dėmesio į kai kurių šeimos narių tvirtinimą, kad kūryba tėra laiko gaišimas, Enid vis dėlto pradėjo rašyti ir periodikoje publikuoti istorijas, poemas, straipsnius.

Jos pirmoji poema „Ar turi?“ („Have You?“) buvo publikuota 1917 m. leidinyje „Nash’s Magazine“. Pirmoji E. Blyton nuotykinė knyga vaikams Paslaptingoji sala (The Secret Island) išspausdinta 1938 m. O 1942 m. pasirodė pirmoji „Šauniojo penketuko“ („The Famous Five“) apysakų serijos knyga. Nuo tada beveik kasmet išeidavo po knygą iš šios serijos. 1995 m. buvo pradėtas kurti televizijos serialas pagal „Šauniojo penketuko“ nuotykius.

Šios XX a. pirmosios pusės anglų rašytojos kūrybos didžiąją dalį ir sudaro nuotykinė literatūra, kuri tuo laikotarpiu apskritai suklestėjo.

E. Blyton mirė Hampstedo slaugos namuose 1968 m. lapkričio 28 d.

(Jurgita Brasiūnaitė, "Rubinaitis")