⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Estelle Maskame (g. 1997 m. birželio 18 d., Peterhead, Škotija) – anglų jaunimo literatūros rašytoja.

Nedideliame žvejų miestelyje užaugusios merginos gyvenimo istorija primena pasaką arba laimėjimą loterijoje. Vos septyniolikos ją pastebėjo leidėjai ir mergina išleido pirmąjį savo romaną.

Estelle Maskame knygos

Rasta: 4

Rasta: 4

Estelle Maskame metė mokyklą ir visą laiką skiria kūrybai. Kaip sako pati, dažniausiai rašo patogiai gulėdama lovoje. „Galiu pasirodyti šališka, bet tai – geriausias pasaulyje darbas“, – juokauja mergina. Ji ir toliau gyvena Peterheade kartu su didele šeima, kurios palaikymas jaunajai autorei – ypač svarbus. Kokia jos sėkmės paslaptis?

Estelle Maskame pasakoja, kad ją visada žavėjo ir galimybė kurti, ir galimybė dalintis savo kūryba. Jai patikdavo, kai pažįstami skaitydavo jos parašytus tekstus, o mokytojai girdavo rašinius. Būdama vos vienuolikos, mergina ėmė kurti pilnos apimties romanus, kurių ilgą laiką niekam nerodė. Vis dėlto ji pasigedo grįžtamojo ryšio ir džiaugsmo, kurį gali suteikti skaitytojai. Jai buvo nedrąsu dalintis savo romanais su mokytojais ir tėvais, todėl mergina ieškojo kitų būdų paskelbti savo darbus.

Estelle Maskame galima laikyti viena iš pirmųjų rašytojų, kuriems kelią į sėkmę atvėrė socialiniai tinklai. Ji pasakoja, kad savo sukurtus tekstus patalpino į internetinę platformą, kur žmonės dalinasi savo kūryba ir komentuoja vieni kitų darbus. Jos sekėjų auditorija augo, o žmonių pastabos padėjo rašymą tobulinti. Mergina taip pat aktyviai naudojosi „Twitter“ – ten paskelbta jos romanų serija „Ar sakiau, kad myliu tave?“ tapo tikra sensacija.

Mergina be galo dėkinga mokytojams, kurie ne tik įskiepijo meilę knygoms, bet ir skatino ja savarankiškos kūrybos kelio pradžioje. Norėdama grąžinti šią skolą, Estelle Maskame šiandien pati lankosi mokyklose, bibliotekose ir bendruomenės centruose, kur pasakoja apie savo patirtį. Ji teigia, kad šis bendruomeniškumo jausmas būdingas visai Škotijai, kuri šiandien atsikrato atšiaurios šalies įvaizdžio ir remia kultūrines jaunimo iniciatyvas. Jaunoji rašytoja 2018 m. buvo apdovanota „Jaunojo škoto“ premija.

Šiandien Estelle Maskame knygomis gali mėgautis 17 pasaulio šalių gyventojai. Lietuvių kalba pasirodė rašytoją išgarsinusi trilogija „Ar sakiau, kad...?“.