⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai


Francas Kafka (vok. Franz Kafka, 1883 m. liepos 3 d. Praha, Čekija – 1924 m. birželio 3 d. Kierling Klosternoiburgas, Austrija) – austrų prozininkas, vienas įtakingiausių XX a.

Francas Kafka (Franz Kafka) knygos

Rasta: 5

Pilis | Francas Kafka (Franz Kafka)
  • Nemokamas knygos pristatymas
15,29 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

rašytojų, rašęs vokiečių kalba.


Gimė Prahoje, vokiškai kalbančioje žydų šeimoje. Turėjo du brolius, kurie mirė būdami dar vaikais, ir tris seseris, kurios buvo nužudytos koncentracijos stovyklose. Tėvas niekino sūnaus literatūrinę kūrybą.


Francas Kafka nuolat jautė didelį prieštaravimą tarp savo socialinės egzistencijos ir meninio pašaukimo. Prahą jis mylėjo, bet visą gyvenimą norėjo iš jos pabėgti. Jautėsi svetimas ir savo šeimoje. Jis manė, jog esminė visaverčio žmogaus gyvenimo sąlyga tai priklausymas kuriai nors tautai su tvirtomis istorijos, kultūros ir religijos tradicijomis.


1917 metais susirgo tuberkulioze. Mirė 1924 m. birželio 3 d. sanatorijoje Kierlinge.


Francas Kafka reikliai vertino savo kūrybą. Leido publikuoti tik mažą dalį, o likusius rankraščius norėjo sudeginti. Tačiau draugas M. Brodas suvokė didelę Kafkos kūrybos reikšmę ir išleido visa kūrybinį palikimą. Kūriniuose rašytojas gvildena pažinimo, ieškojimo, tiesos, kūrybos, kovos ir kitas problemas.