0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Frederic Beigbeder

Fredericas Beigbederis (pranc. Frédéric Beigbeder; g. 1965 m. rugsėjo 21 d. Prancūzijoje) – prancūzų rašytojas, literatūros kritikas, apžvalgininkas.F. Beigbederis gimė Paryžiaus priemiestyje, Neuilly-sur-Seine. Jo motina, Christine De Chasteigner, - meilės romanų vertėja, o tėvas Jean-Michel Beigbeder - darbuotojų paieškos ir atrankos specialistas.

Frederic Beigbeder knygosTėvai išsiskyrė, kai jam buvo treji ir po tėvų skyrybų F. Beigbederis gyveno su motina ir broliu. Mokykloje Frydrichas buvo dėl akinių ir dantų "kabių" kompleksuojantis vaikas, negalintis prilygti savo gražuoliui broliui Charlesui.


F. Beigbederis studijavo politikos mokslus Paryžiaus politikos mokslų institute, vėliau reklamą ir marketingą Aukštesniojoje informacijos ir komunikacijos mokykloje (CELSA).

24-erių ir pradėjo reklamos specialisto ("Young and Rubicam"), rašytojo (žurnale "Elle", "Paris Match" ir kt.), televizijos ir radijo laidų vedėjo karjerą.

1990 metais F. Beigbederis parašė savo pirmąją knygą "Neramaus jaunuolio memuarai".


Reklamos versle Beigbederis dirbo 10 metų. 2000-aisias, pasirodžius knygai "14,99 euro", "Young and Rubicam", viena iš lyderiaujančių reklamos agentūrų pasaulyje, atleido Beigbederį iš darbo.  Esą knygoje F. Beigbederis atskleidė per daug dalykų apie reklamos pasaulį.


Palikęs reklamos verslą Beigbederis vedė autorinę laidą "Knygos ir aš" televizijos kanale Paris Premiere, o vėliau pokalbių laidą televizijos kanale Channel +. Tais pačiais metais dirbo Prancūzijos komunistų partijos kandidato į prezidentus Roberto Hue patarėju, tačiau į partiją neįstojo.


2003-2006 m. F. Beigbederis dirbo vienoje didžiausių Prancūzijos leidyklų "Flammarion".


1994 metais F. Beigbederis įsteigė "Prix de Flore" – prancūzų literatūros apdovanojimą jauniems rašytojams. Prizas įteikiamas kiekvieną lapkritį Paryžiaus kavinėje Café de Flore, nuo kurios ir kilo prizo pavadinimas.

Beigbederis imasi visko, kas jam įdomu: jis filmavosi pornografiniame filme "Valtininko duktė", tapo parduotuvių tinko Galleries Lafayette reklaminiu veidu, 2007 metais dalyvavo kuriant filmą apie amerikiečių rašytoją Jerome David Salinger (romano "Rugiuose prie bedugnės" autorių). Nusifilmavo skrydžio palydovės ir klubinėtojo vaidmenyse filme pagal savo knygą "14,99 euro". Režisavo filmą pagal savo romaną "Meilė truka trejus metus"


Santuokos: Lara Micheli (susituokė 2014 m.), Diane de Mac Mahon (susituokė 1991 m. – išsiskyrė 1996 m.). F. Beigbederis turi dukterį Chloé. Rašytojas gyvena Paryžiuje.