0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gasparas Aleksa (g. 1945 m. gruodžio 15 d., Antakalnės km, Jurbarko raj.) – gydytojas, rašytojas, dramaturgas.

Trumpoje Gasparo Aleksos biografijoje nurodoma, kad jis mokėsi Veliuonos vidurinėje mokykloje ir jau tuo metu pradėjo rašyti pirmuosius straipsnius.

Gasparas Aleksa knygosStudijuodamas Lietuvos sveikatos mokslų universitete pradėjo kurti poeziją, o jo kūryba buvo spausdinama įvairiuose leidiniuose.

Po studijų Gasparas Aleksa dirbo chirurgu įvairiose gydymo įstaigose, taip pat skaitė paskaitas Vilniaus medicinos mokykloje. Vėliau dėstė VGTU Biomechanikos katedroje. Pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais daug darbo įdėjo į  fizinės negalios žmonių socialinės reabilitacijos sistemos kūrimą.

Medikas, kartu su kolegomis, parengė kelias dešimtis mokslinių straipsnių, įsteigė žurnalą „Bičiulis“ ir dirbo jo redaktoriumi.

Žymus chirurgas aktyviai užsiima ir menine kūryba, noriai įsitraukia į įvairius projektus. Jis rašė kino scenarijus, taip pat organizavo scenaristų kursus.

Gasparas Aleksa išleido beveik dvi dešimtis įvairaus žanro knygų. Tai dramos, eilėraščių rinkiniai, romanai, publicistika. Bibliografijoje net penkios poezijos rinktinės: „Lauk šoko ugnis“, „Lozoriaus paukščiai“, „Mergaitė ir Apaštalas“, „Giedantis rupūžys“ ir „Prabudimai“. Jos išleistos nuo 1993-čių iki 2009-tų metų.

Pirmasis romanas „Adomo broliai ir moterys“ pasirodė 2001-ais metais ir pasakoja apie chirurgų kasdienybę.

2002-ais metais išleistas romanas „Pusė obuolio Ievai“ atskleidžia savitus autoriaus kūrybos bruožus – knygoje gausu poteksčių, poetinių metaforų, psichologinių įžvalgų. Romane dominuoja vyrų ir moterų santykių, tėvų atsakomybės, gėrio ir blogio temos.

Romanas „Ėriukėlis stiklo ragais“, pasirodęs 2003-iais metais, patraukė skaitytojų dėmesį netikėtu futuristiniu siužetu. 2016-tais metais išleista knyga „Šventojo Akiplėšos medžioklė“ pasakoja apie realią asmenybę – kunigą Juozą Zdebskį.

2021-ais metais pasirodęs kūrinys „Baik cirkus, Cvirka“ taip pat atkreipė skaitytojų dėmesį. Biografiniame romane rašytojas Gasparas Aleksa kalba apie itin prieštaringą ir kontraversiškai vertinamą asmenybę Petrą Cvirką. Autorius Cvirką vaizduoja kaip sudėtingo likimo žmogų, kankinamą abejonių dėl tuometinių Lietuvos realijų.

Autoriaus kuriama literatūra išversta į įvairias kalbas, tarp jų – rusų, anglų, vokiečių. Kūriniai buvo skelbiami užsienio šalių almanachuose. Gasparas Aleksa už savo profesinius ir literatūrinius darbus sulaukė įvairių apdovanojimų. Kviečiame autoriaus knygas pirkti internetu ir susipažinti su įvairiapuse kūryba.