⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Gedvydas Vainauskas (g. 1955 m. lapkričio 7 d. Utenoje) – žurnalistas, UAB „Lietuvos rytas“ veiklos plėtotojas, akcininkas, leidinio ,„Lietuvos rytas“ vyr. redaktorius, visuomenės veikėjas.

Gedvydas Vainauskas užaugo ir mokyklą baigė Kaune, vėliau Vilniaus universitete mokėsi žurnalistikos studijų programoje.

Gedvydas Vainauskas knygosBaigęs mokslus jis kurį laiką dirbo laikraščio „Tiesa“ redakcijoje, vėliau užėmė žurnalo „Mokslas ir gyvenimas“ vyr. redaktoriaus pavaduotojo pareigas. Prieš pat mūsų šaliai atkuriant nepriklausomybę žurnalistas kelis metus dirbo laikraščio „Komjaunimo tiesa“ redaktoriumi.

Nuo 1990-ųjų metų Gedvydas Vainauskas yra vieno didžiausių Lietuvoje leidinių „Lietuvos rytas“ vyriausiasis redaktorius, leidėjas, taip pat UAB „Lietuvos rytas“ valdybos pirmininkas. Laikraštį „Lietuvos rytas“ jis įkūrė kartu su bendraminčiais. Šis leidinys gyvuoja iki šiol.

Už nuopelnus Lietuvai prezidentas Valdas Adamkus žurnalistą apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi. Šiuo įvertinimu apdovanojami nusipelnę Lietuvai asmenys, pasižymėję uoliu ir sąžiningu darbu valstybinėje tarnyboje ar visuomeninėje veikloje.

Gedvydas Vainauskas dar sovietmečiu yra išleidęs keletą publicistikos knygų. Tai „Lenktynės tęsiasi“ (1984), kurioje autorius supažindina skaitytojus su iškiliausiais to meto Lietuvos dviratininkais; „Septyni susitikimai“ (1986) apie Sovietų Sąjungos teritorijoje buvusias septynias labai skirtingas ir įdomias salas; „Dvikova“ (1990), apie garsų mūsų šalies dviratininką Gintarą Umarą.

Po to sekė ilga pertrauka, kai autorius knygų neleido ir tik praėjus beveik trisdešimčiai metų, žurnalistas, visą gyvenimą praleidęs leidybos ir žiniasklaidos pasauliuose, parašė knygą „Redaktoriaus testamentas. Dviejų epochų užkulisiai“.

Autorius rašo visiškai atvirai, nevengia intymių ir asmeniškų smulkmenų. Į knygą Gedvydo Vainausko knygą sudėti Lietuvos politikos ir verslo įvykiai, nutikę per trisdešimt nepriklausomos Lietuvos metų ir kurių liudininku tapo leidėjas bei žurnalistas.

„Redaktoriaus testamente“ gausu detalių, faktų ir asmeninės rašytojo nuomonės, kuri kartais sužavės drąsa, kartais stebins, o kartais vers piktintis. Per autoriaus atsiminimus skaitytojai kviečiami pažinti ištisą epochą bei iš arčiau pažvelgti į įvairius verslininkus, politikus, menininkus ir kitus visuomenės veikėjus.

Gedvydas Vainauskas – prieštaringai vertinama asmenybė, o su jo mintimis ir kūryba verta susipažinti kiekvienam, tad kviečiame įsigyti knygą internetu.