Gintaras Grajauskas (g. 1966 m. vasario 19 d. Marijampolėje) – poetas, dramaturgas, prozininkas, dainų autorius ir atlikėjas

Gintaras Grajauskas mokėsi S. Šimkaus muzikos mokykloje, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Gintaras Grajauskas knygos

Rasta: 9

Jūros druska ant lūpų | Gintaras Grajauskas, Mindaugas Lukošaitis
  • Nemokamas pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
35,99 €
Kaina su kodu: 32,39 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Kaip viskas buvo (su 2 CD) | Gintaras Grajauskas
-10% su kodu: PATOGU
15,25 €
Kaina su kodu: 13,72 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Kas prieš mus | Gintaras Grajauskas
-50% su kodu: PATOGU
9,99 €
Kaina su kodu: 5,00 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 9

Kurį laiką jis dirbo Klaipėdos radijuje ir televizijoje, taip pat ruošė kultūrinį leidinį „Gintaro lašai“, nuo 20018-ų metų užima Klaipėdos dramos teatro vadovo pareigas.

Gintaras Grajauskas yra nuolatinis poetų sambūrio „Placdarmas“ bei tarptautinio teatro festivalio „TheATRIUM“ organizatorius, taip pat dainininkas ir bosistas, grojęs bei dainavęs grupėse „Kontrabanda“ ir „Rokfeleriai“.

Autorius paliko ryškų pėdsaką ir lietuvių literatūroje. Jis išleido dešimt eilėraščių rinktinių, kelias eseistikos bei pjesių knygas, romaną.

Pirmasis eilėraščių rinkinys „Tatuiruotė“ buvo išleista 1993-iais metais ir apdovanota Z. Gėtės premija už geriausią pirmąją knygą. Po to sekė poezijos rinktinės „Ornitologija“, „Atsiskyrėlio atostogos“, „Katalogas“, „Kaulinė dūdelė“, „Naujausių laikų istorija: vadovėlis pradedantiesiems“, „Eilėraščiai savo kailiu“, „Gintaras Grajauskas. Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė“, „Kaip viskas buvo”. Naujausia eilėraščių knyga – „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“.

Pastarasis leidinys – dešimtoji poezijos rinktinė. Autoriaus kūriniai verčiami į švedų, vokiečių, italų, islandų, ukrainiečių ir anglų kalbas. Jo eilėraščių stilius išsiskiria ironija, aštrumu, paradoksais.

Kol kas vienintelis Gintaro Grajausko romanas yra „Erezija“, išleistas 2005-ais metais. Šiame kūrinyje persipina trys siužetinės linijos. Iš pradžių autorius pristato realiai egzistavusį penkioliktojo amžiaus mąstytoją Jaronimą Prahiškį bei jo vizitą mūsų šalyje. Kita dalis remiasi šiuolaikinėmis aktualijomis ir turi autobiografinių elementų, o trečiasis siužetas nagrinėja fiktyvią lietuvių tautos kilmės istoriją. Galiausiai visos linijos susijungia į vieną.

Skaitytojus sudomins ir prozos rinktinė „Istorijos apie narsųjį riterį Tenksalotą ir drakoną misterį Kaindlį“. Ši knyga kviečia nusikelti į devyniolikto amžiaus Škotiją. Autorius smagiai aptaria įvairius riterių ir drakonų reikalus, juokiasi iš stereotipų ir dabartinių visuomenės aktualijų ir knygą dedikuoja skaitytojams, kurie vis dar nestokoja smalsumo ir gero humoro jausmo.

Gintaras Grajauskas taip sukūrė keletą sėkmingų pjesių, o už savo kūrybą bei veiklą buvo apdovanotas įvairiomis premijomis. Tarp jų – „Auksinis scenos kryžius“ už geriausią nacionalinės dramaturgijos kūrinį ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija. Kviečiame autoriaus knygų įsigyti internetu ir susipažinti su savita šios asmenybės kūryba.