⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gražina Sviderskytė (g. 1973 m. kovo 22 d., Vilnius, Lietuva) – televizijos žurnalistė, istorinių bei dokumentinių filmų kūrėja, istorijos mokslų daktarė.


Gimė gerai žinomo teisininko ir advokato Vytauto Sviderskio šeimoje.

Gražina Sviderskytė knygos

Rasta: 5

Rasta: 5

Lankė Vilniaus 40-ąją vidurinę mokyklą, vyresnėse klasėse itin domėjosi fizika bei dalyvavo neakivaizdinės „Fotono“ jaunųjų fizikų mokyklos veikloje. 1991 m. pasirinko žurnalistikos studijas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete, vėliau keletą metų mokėsi Prancūzų kultūros institute. Netikėtai susiklosčius aplinkybėms, į Vilniaus universitetą sugrįžo 2012 m., bet šį kartą jos akiratyje atsidūrė istorija.


Baigusi žurnalistikos studijas, Gražina Sviderskytė dirbo pagal specialybę - beveik du dešimtmečius ją buvo galima sutikti didžiausiose šalies televizijose - buvo LTV naujienų direkcijos reporterė ir užsienio informacijos redaktorė, vėliau vedė populiariąją „Labo ryto“ laidą. Geriausiai Gražina Sviderskytė pažįstama kaip LNK televizijos žinių vedėja ir korespondentė – su kelių metų pertrauka šį darbą dirbo beveik dešimt metų.


Sugrįžti į Vilniaus universitetą ir pradėti doktorantūros studijas Istorijos fakultete moterį paskatino visiems puikiai pažįstama, tačiau plačiau netyrinėta „Lituanicos“ bei jos pilotų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno istorija. Gražina Sviderskytė buvo įsitikinusi, kad ši puikiai pažįstama tema jau išnarstyta po kaulelį, tačiau nustebo neradusi nė vieno išsamesnio mokslinio darbo, pasakojančio apie šios katastrofos aplinkybes.


Ji juokauja, kad šis klausimas jai nebedavė ramybės ir ji aiškindamasi katastrofos aplinkybes ėmė varstyti archyvų duris. Netrukus pažįstami istorikai patarė „įforminti“ šiuos ieškojimus ir temą plėtoti doktorantūroje. 2016 m. Gražina Sviderskytė apgynė humanitarinių mokslų srities disertaciją. Su jos atradimais skaitytojai galės susipažinti atsivertę knygą „Lituanica“: nematomoji pusė“.


Jau du metus moteris su sūnumi Dariumi gyvena ne Lietuvoje – paraginta giminių, ji persikėlė į Kanadą. Gražina Sviderskytė teigia, niekada neplanavusi taip toli kraustytis – manė, kad Vilnių iškeis nebent į Klaipėdą. Vankuverio saloje gyvenanti žurnalistė teigia, kad šiandien išvykimas svetur nebėra didelis įvykis – patirtį žmogus nesunkiai gali pasiimti su savimi, o informacijos amžiuje ryšiai su pažįstamais nenutrūksta.


Ne paslaptis, kad svarbią vietą Gražinos Sviderskytės gyvenime užima aviacija. Tiek tragiškai žuvęs jos vyras, tiek pati žurnalistė užsiėmė skraidymu, o dabar šią sritį atranda ir sūnus – nuo mažens su tėvais oro uoste laiką leidęs vaikas dabar, būdamas paauglys, su instruktoriumi mokosi skraidyti.