⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

„Gyvoji poezija“ – knygų serija, kurią nuo 2005-ų metų leidžia Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidykla.

Daugiau nei penkiolika metų gyvuojanti „Gyvoji poezija“ apima per dvidešimt žymiausių Lietuvos poetų rinktinių. Tai išskirtiniai – garsiniai leidiniai, nes visi eilėraščiai yra ir įskaityti.

Gyvoji poezija knygos

  1. 1
  2. 2

Ta šalis (su CD) | Jonas Strielkūnas
13,99 €
Turime sandėlyje
  1. 1
  2. 2

Beje, iškilių poetų kūrybą dažnai skaito jų kolegos, patys poetai ar profesionalūs aktoriai.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidyklos leidžiamos serijos „Gyvoji poezija“ tikslas yra suteikti skaitytojams galimybę ne tik perskaityti eilėraščius, bet ir juos išgirsti. Juk kartais garsiai skaitomos eilės suskamba naujomis natomis.

Leidyklos sudarytose knygose rasite ir įvadinį straipsnį, kuriame pristatoma autoriaus kūryba bei jos kontekstas.

„Gyvoji poezija“ į vieną būrį sujungė daugybę žinomų vardų, tokių kaip Gintaras Grajauskas, Kęstutis Navakas, Paulius Širvys, Sigitas Parulskis, Antanas Strazdas, Kazys Bradūnas, Antanas A. Jonynas, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Salomėja Nėris, Marcelijus Martinaitis ir kt.

Kokie Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidyklos parengti „Gyvosios Poezijos“ leidiniai populiariausi? Vienas tokių – Alfonso Nyka-Niliūno rinktinė „Skausmo gramatika“, kurią įskaitė Rolandas Rastauskas. Į šį rinkinį pateko eilėraščiai, atskleidžiantis būdingiausius poeto kūrybinės evoliucijos etapus.

Skaitytojus domina ir Gintaro Grajausko knyga „Kaip viskas buvo“, kurią įskaitė pats poetas. Šiame leidinyje sugulė net 174 eilėraščiai, sukurti 1993-2008 metais.

Paulius Širvys – poetas, kuris rado kelią į daugelio tautiečių širdis, tad Elenos Baliutytės sudaryta rinktinė „Po mirguoju žvaigždynų šalmu“ taip pat sulaukia daug dėmesio.

Populiari ir Sigito Parulskio „Subjektyvi kronika“. Garso įrašus įskaitė pats autorius. Sigitas Parulskis teigia, kad jo eilėraščiai kilę iš konkrečių gyvenimo situacijų ir patirties konfigūracijų.

Dėmesį verta atkreipti ir į Vytauto P. Bložės rinktinę „Paveikslo restauravimas“. Autoriaus poezija jau yra tapusi klasika. Bložė yra moderniosios poezijos sovietmečio Lietuvoje pradininkas. Anuomet jo rinktinė „Preliudai“ buvo sulaikyta cenzūros. Na, o „Gyvosios poezijos“ serijai priklausančią knygą įgarsino Alvydas Šlepikas.

Šis turtingas knygų rinkinys padės pamėgti poeziją tiek suaugusiems, tiek jaunimui. Pastariesiems leidiniai su garso įrašais bus ypač naudingi, nes dauguma autorių įtraukti ir į mokyklinę ugdymo programą. Tikimės, kad Vilniuje įsikūrusi leidykla nesustos ir greitai sulauksime daugiau „Gyvosios poezijos“ naujienų.