⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Henrikas Nagys (1920 m. spalio 12 d., Mažeikiai – 1996 m. rugpjūčio 3 d., Monrealis) – lietuvių poetas, kritikas, vertėjas. 1944 m. H. Nagys emigravo į Vakarus.

1941–1943 m. Kauno Vytauto Didžiojo universitete pasirinko lituanistikos, germanistikos, filosofijos ir meno istorijos studijas.

Henrikas Nagys knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

Toks multidisciplininis pasirinkimas nestebina, žinant, kad ši poetas jau vaikystėje mokėjo tris kalbas. Apie tai užsimena pats H. Nagys, kad jis, jo brolis ir sesuo Liūnė Sutema nuo pat mažumės iš senelės ir motinos išmoko vokiečių ir latvių kalbas.

Emigravęs Henrikas Nagys toliau studijavo universitetuose (1945–1947 m. – Insbruko, 1947–1948 m. – Fribūro). Šių studijų metu įgijo filologijos daktaro laipsnį. 1949-aisiais apsigyveno Monrealyje. 1952–1959 m. dirbo kelių leidinių redakcijose.

Didžiausiu įkvėpimo šaltiniu H. Nagio poezijoje yra gamta, kurios motyvai pasitelkiami estetinėms ir egzistencinėms būsenoms perteikti. Egzistenciniai klausimai Henriko Nagio poezijoje yra vienas kūrybos bruožų, siejančių autorių su jo atstovaujama to meto emigracijoje gyvenusių poetų-žemininkų karta, kuriai ypač svarbi tremties tema, skaudžiai palietusi šios lietuvių poetų kartos atstovus.

Pirmasis poeto eilėraščių rinkinys „Eilėraščiai“ pasirodė 1946 m., vėliau sekė dar kelios poezijos rinktinės, išleistos emigracijoje. Iš šiuolaikinių poeto kūrybos rinkinių verta paminėti knygą „Pasakų sakalas (su CD)“. Taip pat moksleiviams skirtą leidinį „Žemininkų poezija (Mokinio skaitiniai)“, kurioje, be H. Nagio, pateikiama ir Juozo Kėkšto poezija.

Įsigykite Henriko Nagio knygas internetu iš Patogupirkti.lt! Čia rasite ir kitų Lietuvos poetų eilėraščių rinkinius, grožinę literatūrą, dalykines knygas, stalo žaidimus ir kitas prekes turiningam laisvalaikiui. Galbūt jus sudomins kūrybiniai ir edukaciniai rinkiniai vaikams ar lavinamieji žaislai? Mūsų e. knygyne dažnai taikomos akcijos ir išpardavimai, todėl lengva įsigyti mėgstamas knygas palankia kaina!