Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Herman Koch (g. 1953 m.

Herman Koch knygos


Griovys | Herman Koch
3,69 €
Turime sandėlyje
Vasarnamis su baseinu | Herman Koch
5,99 €
Turime sandėlyje

rugsėjo 5 d., Arnhemas, Nyderlandai) - olandų rašytojas, žymus Nyderlandų humoristinių televizijos laidų („Jiskefet“) kūrėjas.


Gimė Gelderlando provincijos mieste Arnheme, vidurio rytų Nyderlanduose, tačiau netrukus su tėvais persikėlė į pietus, netoli Amsterdamo.

Mokėsi Montessori licėjuje, iš kurio buvo išmestas dėl drausmės pažeidimo. Vėliau keletą mėnesių mokėsi rusų kalbą, metus dirbo Suomijos ūkyje, keliavo. Vėliau Herman Koch dirbo radijuje, vėliau televizijoje, kur buvo vienas iš nepaprastai populiarių humoristinių televizijos šou kūrėjų ("YouTube" įrašykite "Jiskefet").
Tačiau jo svajonė buvo tapti rašytoju.


Pirmą apsakymą išspausdino 1982 m., o pirmąjį romaną "Gelbėk mus, Marija Montaneli" - 1985 m.


Vienas garsiausių Herman Koch romanų - "Vakarienė" - tapo bestseleriu Jungtinėse Amerikos Valstijose (beje, anksčiau niekada olandų autoriaus romanas nestovėjo taip aukštai The New York Times bestselerių sąraše). Koch gimtoji kalba - olandų, taip pat jis kalba anglų, vokiečių ir ispanų kalbomis. Herman Koch yra vienas iš dešimties šiuo metu skaitomiausių Europos rašytojų. Pasaulinę šlovę autoriui atnešęs romanas "Vakarienė" buvo išverstas į daugiau nei dvidešimt kalbų ir išleistas daugiau nei milijono tiražu.
Knyga "Vakarienė" Nyderlanduose pelnė 2009-ųjų Metų knygos titulą ir Publikos premiją (NS Publieksprijs). Pagal romaną sukurta spektaklių, o režisierius Menno Meyjes 2013 m. sukūrė vaidybinį to paties pavadinimo.


Herman Koch vedęs ispanę Amalia, turi sūnų Pablo.