⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Homeras (8 a. pr. Kr.) – pirmasis senovės graikų ir Europos poetas, herojinio epo pradininkas.

Deja, autoriaus biografija skurdi ir iš esmės ją sudaro tik tai, kaip Homeras buvo vaizduojamas antikinėse legendose.

Homeras knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

Iš tiesų nėra žinoma ar toks žmogus iš tiesų egzistavo, a antikiniuose mituose piešiamas aklo seno dainiaus paveikslas. Tai irgi daug kam kelia abejonių, nes autoriaus tekstuose tiek vaizdinių ir spalvų, kad kažin ar jas kūrė pasaulio nematantis žmogus.

Homero tėvyne vadintis norėjo net keli miestai, tačiau jis yra visos žmonijos poetas, rašęs tobulus epinius kūrinius, be kurių pasaulis tiesiog neįsivaizduojamas. Hegzametru parašyti kūriniai „Odisėjas“ ir „Iliada“ laikomi kertiniais Vakarų kultūros tekstais.

Įvairiuose šaltiniuose teigiama, kad didžiojo poeto kūriniai plito iš lūpų į lūpas ir įvairios versijos šiek tiek skyrėsi. Tik 6 a. pr. Kr. poemų tekstai buvo suvienodinti ir išleisti. Dar po kelių šimtmečių poemos buvo suskirstytos į dvidešimt keturias giesmes ir pavadintos graikų abėcėlės raidėmis. Filologai leido Homerų veikalų komentarus, kuriuose aiškino apdainuojamas realijas.

Homero „Iliada ir Odisėja“ – tai vieninteliai jo kūriniai, hegzametru parašyti epai, kurie šiandien laikomi itin vertingu senovės graikų mitologijos šaltiniu. Tai dvi atskiros poemos, kurios, manoma, parašytos skirtingu metu. „Iliada“ sukurta poeto jaunystėje, o „Odisėją“ parašė jau brandusis Homeras.

Abiejuose kūriniuose pinasi eilinių žmonių gyvenimas su fantastiniais elementais, viena dalis veikėjų yra dievai. Istorikai įsitikinę, kad Homeras savo tekstuose perteikė daug realių įvykių.

„Iliada“ seka sakmę apie legendinės Trojos apsiaustį ir tragišką jos baigtį. Homeras apdainuoja keltą karo mėnesių ir daugiausiai dėmesio skiria dviejų lyderių konfliktui.

„Odisėją“ Homeras sukūrė gerokai vėliau. Šis didingas epas pasakoja apie karo didvyrį, Itakės karalių Odisėją. Pasibaigus Trojos karui jis keliauja į seniai nematytus namus, kur jo laukia mylima žmona Penelopė. Kelionė kupina iššūkių ir paklydimų. Jos metu Odisėjas susilaukia sūnaus su dievo Helijo dukterimi Kirke, įveikia sirenas ir pasiekia namus.

Homeras rašė apie žmogaus prigimtį ir esmines vertybes, todėl jo kūryba niekada nepraras aktualumo, o garsiausias pasaulio poemas privalo perskaityti kiekvienas išsilavinęs žmogus. Kviečiame Homero knygas pirkti internetu!