⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Imanuelis Kantas (angl. Immanuel Kant, 1724 m. balandžio 22 d., Karaliaučius, Prūsijos karalystė – 1804 m.

Immanuel Kant knygos

Rasta: 6

Apie pedagogiką | Immanuel Kant
7,69 €
Turime sandėlyje
Rasta: 6

vasario 12 d., Karaliaučius, Prūsijos karalystė) – vokiečių Apšvietos filosofas, transcendentalinio idealizmo pradininkas.

Nors Kantas buvo įsitikinęs, kad jo tėvas Johannas Georgas Kantas turi škotiškų šaknų, panašu, kad Kantų šeima buvo kuršių kilmės ir kilo iš dabartinės Lietuvos Priekulės apylinkių. Immanuelis buvo ketvirtas iš devynių šeimos vaikų. Šeima išpažino liuteronų tikėjimą ir religija užėmė svarbią vietą gyvenime – tai atspindėjo ir griežtas vaikų auklėjimas.

Immanuelis Kantas anksti susidomėjo mokslais ir akademine veikla. 1740-aisiais jis baigė Frydricho kolegiją ir pradėjo studijuoti Karaliaučiaus universitete. Čia gilinosi į Leibnizo ir Wolffo filosofiją, domėjosi Niutono matematine fizika. Tėvo mirtis 1746-aisiais nutraukė Kanto mokymąsi ir jis buvo priverstas trumpam išvykti iš Karaliaučiaus bei dirbti kaip privatus mokytojas.

1755 m. Immanueliui Kantui suteikta teisė dėstyti Karaliaučiaus universitete – jis mokė matematikos, fizikos, logikos, metafizikos ir geografijos. 1770 m. tapęs profesoriumi Kantas išplėtė savo dėstomų disciplinų lauką, įtraukdamas prigimtinę teisę, etiką ir antropologiją. Vis dėlto nuo septintojo XVIII a. dešimtmečio didžiausią dėmesį skyrė filosofijos klausimams, be to pradėjo aktyviai rašyti.

46-erių Immanuelis Kantas jau buvo pripažintas ir autoritetingas filosofas, tačiau tada, kaip pats sako, Davido Humo tekstai pažadino jį iš „dogmatinio snaudulio“. Susibūrimų ir diskusijų nevengiantis Kantas vienuolikai metų pasitraukė į tylą, o 1781 m. sugrįžo su „Grynojo proto kritika“, kuri laikoma pagrindiniu mąstytojo darbu. Per artimiausią dešimtmetį filosofas sukūrė ir kitus du fundamentalius savo darbus – „Praktinio proto kritiką“ ir „Sprendimo galios kritiką“.

Immanuel Kant asmenybė apipinta mitais. Manoma, kad jis gyveno asketišką gyvenimą, laikėsi griežtos dienotvarkės – esą jo kaimynai pagal filosofo pasivaikščiojimo laiką galėjo tiksliai nustatyti savo laikrodžius. Vis dėlto tai panašu į legendą. Nors niekada nebuvo vedęs, Kantas gyveno turiningą socialinį gyvenimą, buvo populiarus dėstytojas ir turėjo gerų bičiulių. Taip pat netiesa ir pasakojimas, kad Kantas neva nebuvo išvykęs iš Karaliaučiaus toliau kaip 16 km. Vienu metu jis mokytojavo Groß-Arnsdorfe, kuris nuo miesto nutolęs beveik pusantro šimto kilometrų.

Immanuelio Kanto filosofija įkvėpė vokiečių idealizmo ir liberalizmo filosofiją, jo mintys daro įtaką šiuolaikinei epistemologijai, etikai, politinei filosofijai ir postmoderniajai estetikai.