0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

John Maxwell Coetzee (g. 1940 m. vasario 9 d., Keiptaune, PAR) – profesorius, vienas žinomiausių šiuolaikinių rašytojų, apdovanotas prestižinėmis „Booker“, Nobelio literatūros ir kitomis premijomis.


J. M. Coetzee gimė Pietų Afrikos Respublikoje, olandų kilmės afrikanų šeimoje.

J. M. Coetzee knygos


Barbarų belaukiant | J. M. Coetzee
Nuolaida knygai -23%
11,99 € 15,49 € *
Jėzaus mirtis | J. M. Coetzee
Nuolaida knygai -30%
9,79 € 13,79 € *
Maisto atlasas | J. M. Coetzee
Nuolaida knygai -30%
9,79 € 13,79 € *
Elizabeta Kostelo | J. M. Coetzee
Nuolaida knygai -35%
8,99 € 13,79 € *
Jėzaus mokyklos metai | J. M. Coetzee
Nuolaida knygai -59%
5,99 € 14,49 € *
Jėzaus vaikystė | J. M. Coetzee
Nuolaida knygai -56%
5,99 € 13,49 € *

Autoriaus genealogijos medis driekiasi ir iki Lenkijos, taip jo giminėje yra vokiškų bei britiškų šaknų. Nuo vaikystės John Maxwell Coetzee kalbėjo anglų ir afrikanų kalbomis.


Autoriaus biografija gana turtinga. Jis baigė katalikišką mokyklą ir Keiptauno universitete studijavo anglų kalbą bei matematiką. Vėliau jis persikėlė į Jungtinę Karalystę, kur įsidarbino programuotoju. Po kelių metų J. M. Coetzee atkeliavo į JAV mokytis Teksaso universitete, kuriame apsigynė daktaro laipsnį. 1968-tais metais jis Niujorko universitete dėstė anglų kalbą ir čia prasidėjo jo kūrybos kelias, nes autorius ėmėsi rašyti debiutinį romaną, kuriame kritikuoja JAV ir Vietnamo karą.


J. M. Coetzee siekė JAV pilietybės, tačiau dėl savo politinių pažiūrų jos negavo ir grįžo į Keiptauną, kur tęsė dėstytojo karjerą bei tapo profesoriumi. Šiuo metu jis gyvena Australijoje ir turi šios šalies pilietybę. Savo vaikystę ir jaunystę autorius aprašė memuaruose.


Autoriaus kūryba palankiai vertinama ne tik skaitytojų, bet ir kritikų. Jis net du kartus buvo apdovanotas „Booker“ premija. Pirmasis „bukeris“ jam atiteko 1983-iais metais už knygą „Maiklo K gyvenimas ir laikai“. Antrą kartą jis buvo apdovanotas 1999-tais metais už romaną „Nešlovė“.


J. M. Coetzee abu kartus premijos įteikimo ceremonijoje nedalyvavo, nes, pasirodo, vienas žymiausių pasaulio rašytojų yra kuklus ir bijo žiniasklaidos dėmesio. Beje, jis tapo pirmuoju autoriumi, kuris šį prizą gavo antrą kartą. Rašytojo romanai „Elizabeta Kostelo“, „Lėtas žmogus“ ir „Jėzaus mokyklos metai“ taip pat pretendavo laimėti „Booker“ premiją.


2003-iais metais rašytojas buvo pagerbtas ir prestižiškiausia laikoma Nobelio literatūros premija. Kūrybos bruožai, kuriuos įvertino Švedijos akademija, yra puiki kompozicija, turiningi dialogai ir analizės meistriškumas. J. M. Coetzee kūriniai įvairiapusiški ir mėgiami intelektualios literatūros gerbėjų, tad kviečiame juos įsigyti internetu.


Kalbama, kad J. M. Coetzee gyvena pagal beveik vienuolišką discipliną. Jis negeria, nerūko, nevalgo mėsos, važinėja dviračiu ilgus atstumus ir mažiausiai vieną valandą per dieną rašo.