Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Džekas Keruakas (angl. Jack Kerouac, tikrasis vardas Jean Louis Lebris de Kerouac, 1922 m. kovo 12 d., Lowell, Masačusetso valstija – 1969 m. spalio 21 d., Floridos valstija) - garsus amerikiečių rašytojas, bytnikų judėjimo pradininkas.


Džekas gimė 1922 m. kovo 12 d. Lowell, Masačusetso valstijoje.

Jack Kerouac knygos

Rasta: 5

Rasta: 5

Jo tėvui, Leo-Alsid Kerouac, priklausė vietos spaustuvė ir jis leido žurnalą "The Spotlight". Mažasis Dž. Keruakas augo pasiturinčioje ir darnioje šeimoje. Vyresnis brolis Gerardas mirė jaunas -  visai šeimai tai buvo didelis sukrėtimas.

Džekas Keruakas sekė tėvo pėdomis ir pradėjo leisti sporto dienraštį. Jis buvo geras futbolistas, vietinės futbolo komandos žvaigždė, todėl gavo Kolumbijos universiteto Niujorke stipendiją. Mokslai universitete nutrūko dėl sulaužytos kojos ir pastovių nesutarimų su treneriu. Negavus stipendijos mokslus teko nutraukti. 1943 m. jis užsirašė į laivyną, bet dėl psichikos sveikatos - buvo labai "abejingai nusiteikęs" - iš laivyno pašalintas. Kolumbijos universitete jis susipažino su būsimaisiais bytnikais -  Alenu Ginsbergu, Nilu Kesidi ir Viljamu Barausu - žmonėmis, su kurias jis paskui keliavo po šalį.

Kai JAV prasidėjo didžioji finansinė krizė, tėvas prarado verslą ir šeima buvo priversta ieškoti kito pragyvenimo šaltinio. Džekas Keruakas bandė lošti, - taip bandydamas padėti šeimai. Visą gyvenimas Keruakas daug skaitė, ir galiausiai pradėjo rašyti - dažniausiai pasakojo apie savo nuotykius.

Visą gyvenimą Jack Kerouac ieškojo gyvenimo prasmės, bandė sukurti kažką naujo ir laužė nusistovėjusias visuomenės normas. Jis ieškojo atsakymų į savo filosofinius klausimus ir keliaudamas, ir studijuodamas budizmą, ir net vartodamas narkotikus. Garsiausi jo romanai Kelyje ir Dharmos valkatos.

Rašytojas mirė 1969 m. spalio 21 d. dėl ligos, kurią sukėlė dažnas alkoholio vartojimas (pagal kitą versiją - žuvo girtas peštynėse). Tuo metu jis gyveno su motina Gabriela ir savo trečiąja žmona Stella. Jack Kerouac palaidotas savo gimtajame mieste.