-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: DIENA

0

Jack Weatherford (g. Kolumbijoje, Pietų Karolinoje) – amerikiečių antropologijos profesorius, etnografas.

Jack Weatherford gimė septynių vaikų šeimoje ir buvo vyriausias iš jų. Jo tėvas tarnavo JAV kariuomenėje, todėl šeimai teko dažnai keisti gyvenamąją vietą. 1967 m. vaikinas Pietų Karolinos universitete baigė politikos mokslų bakalauro studijas. 1972 m.

Jack Weatherford knygos


Čingischanas. Modernaus pasaulio kūrimas | Jack Weatherford
Nuolaida knygai -28%
14,39 € 19,89 € *
Turime sandėlyje

jis baigė sociologijos, o po metų – ir antropologijos magistrantūrą. 1977 m. Kalifornijos universitete apgynė antropologijos mokslo disertaciją. Podoktorantūrinės stažuotės metų Duke universitete Jack Weatherford gilinosi į viešosios politikos klausimus.

Profesinę karjerą Jack Weatherford pradėjo Minesotos Macalesterio kolegijoje, kur dėstė antropologiją. Kaip mokslininkas, jis tyrinėjo Šiaurės Amerikos ir kitų kraštų vietines bendruomenes. Pirmosios jo knygos buvo skirtos Amerikos indėnams ir nykstančioms pasaulio kultūroms. 1992 m. jam įteikta Amerikos antropologijos asociacijos premija.

Jungtinėse Valstijose Jack Weatherford vardą išgarsino knyga „Pinigų istorija“ (angl. „The History of Money“, 1997 m.) Mokslininkas išradingai sujungė politikos mokslą ir antropologiją. jis straipsniuose analizavo Amerikos politinę antropologiją ir klaninės savimonės apraiškas. Šie jo tyrimai sudomino žiniasklaidą, tad Jack Weatherford tapo nuolatiniu radijo bei televizijos komentatoriumi.

XX a. pabaigoje antropologas susidomėjo Mongolijos kultūra bei istorija. Jo tyrimai sužavėjo šios šalies valdžią, 2006 m. Jack Weatherford apdovanotas valstybiniu Šiaurinės Žvaigždės ordinu. 2010 m. jam įteikti Mongolijos prezidento ir Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimai. Šiandien jis dalį laiko gyvena šioje šalyje, o dalį praleidžia Charlestone, Pietų Karolinoje.

Jack Weatherford analizuoja tiek šiuolaikines, tiek istorines kultūras. Jis tyrinėjo ir dabartinių Bolivijos bei Amazonės upės baseino žmonių gyvenimo būdą, ir vietinių Amerikos gyventojų įtaką pasaulio istorijai. Pastaruoju metu jį labiausiai domina mongolų ir jų istorinio vado Čingischano istorija. Populiariausia jo knyga „Čingischanas. Modernaus pasaulio kūrimas“ išversta ir į lietuvių kalbą.

Jack Weatherford prisimena nuo vaikystės žavėjęsis Mongolijos kultūra ir palikimu, tačiau jam, kaip amerikiečiui, iki pat 1990-ųjų durys į šią šalį buvo užvertos. Tačiau ten nuvykęs, jis įsimylėjo šį atšiaurų kraštą. Kad geriau pažintų šalies kultūrą į šeštą dešimtį įkopęs mokslininkas išmoko mongolų kalbą.