⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jane Gardam (g. 1928 liepos 11 d., Šiaurės Jorkšyre, Jungtinėje Karalystėje) – britų vaikų ir suaugusiųjų literatūros rašytoja bei kritikė.

Jane Gardam augo Šiaurės Jorkšyre ir mokėsi Stalburno mergaičių mokykloje, o būdama septyniolikos laimėjo stipendiją studijuoti anglų kalbą Londono Universitete.

Jane Gardam knygos

Rasta: 3

Meilužis | Jane Gardam
5,79 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Po studijų būsimoji rašytoja dirbo daugybę su literatūra susijusių darbų. Vienas jų buvo keliauti po ligonines kartu su Raudonojo Kryžiaus biblioteka. Taip pat autorė rašė literatūrinę skiltį laikraštyje bei redagavo tekstus.


Jane Gardam susituokė su David Gardam ir pora susilaukė trijų vaikų.


Rašytojos karjera prasidėjo vėlai – Jane buvo sulaukusi jau keturiasdešimties. Ji nenorėjo atimti laiko iš savo šeimos, todėl pirmą kartą prie teksto sėdo tą pačią dieną, kai jos jauniausias sūnus pradėjo lankyti mokyklą. Pirmoji 1971-ais metais išleista autorės knyga buvo skirta vaikams. Ji iš karto apdovanota Vaikų literatūros asociacijos skirtu prizu ir paskelbta geriausia per dvidešimt metų išleista vaikų knyga. Pirmasis suaugusiems skirtas romanas pasirodė 1975-tais metais ir taip pat buvo nominuotas bent kelioms premijoms. Iš viso Jane Gardam yra parašiusi trylika knygų vaikams ir devynis romanus suaugusiems, tačiau ji pati teigia, kad labiausiai mėgsta kurti trumpas istorijas.


Nors Jane Gardam parašė ne vieną savo šalyje populiarią knygą vaikams bei suaugusiems, visgi tarptautinio pripažinimo sulaukė tik išleidusi romanų trilogiją „Old Filth“. Lietuviški vertimai – „Vyras be trūkumų“, „Žmona su paslaptimi“ ir „Meilužis“. Šiose knygose per vienos šeimos istorija yra atskleidžiamas Britanijos imperijos žlugimas. Pirmąją trilogijos dalį BBC 2015-tais metais įtraukė į geriausių romanų šimtuką, o „The New York Times“ pagrindinį veikėją Edvardą Federsą pavadino labiausiai įsimenamu charakterių šių dienų literatūroje. Jane Gardam kūryba neretai lyginima su Charles Dickens, kuriam prilygsta savo didingumu.


Jane Gardam įvertinta ne viena premija. Ji du kartus gavo „Whitbread“ premiją, taip pat buvo nominuota „Booker“ prizui. 2009-tais metais rašytoja gavo Britanijos imperijos ordiną.


Be knygų rašymo Jane Gardam rengia apžvalgas leidiniams „The Spectator“ bei „The Telegraph“ ir tekstus BBC radijui.