TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

„Jo tamsiosios jėgos“ – maginės fantastikos žanro trilogija jaunimui, visame pasaulyje išgarsinusi rašytoją Philip Pullman. Knygos išverstos į daugiau nei keturiasdešimt kalbų, parduota beveik dvidešimt milijonų kopijų egzempliorių, istorijos adaptuotos filmams bei komiksams. Akivaizdu, kad į šią seriją verta atkreipti dėmesį, tad kviečiame kūrinius įsigyti interneto knygyne ir mėgautis vaizduotę kaitinančia istorija.

Jo tamsiosios jėgos knygos

Rasta: 3

Jo tamsiosios jėgos, 3 knyga. Gintarinis žiūronas | Philip Pullman
-30% su kodu: KALĖDOS
14,49 €
Kaina su kodu: 10,14 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3Iki garsiojo „Hario Poterio“ pasirodymo, Philip Pullman knygų serija „Jo tamsiosios jėgos“ buvo vienas populiariausių žanro kūrinių. Šios knygos skirtos jaunimui, tačiau pats rašytojas teigia, kad kurdamas istoriją negalvojo apie skaitytojų amžių, todėl jo veikėjai brandesni nei turėtų būti, o nagrinėjamos temos bus įdomios ir suaugusiems.

Pagrindinė veikėja – vienuolikmetė našlaitė Laira. Mergaitė gyvena Oksfordo universiteto Džordano koledže. Menkai prižiūrima Laira nuolat įsivelia į keistus nuotykius. Pasaulis, kuriame gyvena veikėjai, panašus į mūsų, tačiau čia nėra kompiuterių, automobilių, juos keičia mokslo ir magijos dermė, o kiekvienas žmogus turi savo demoną, su kuriuo gali bendrauti.

Netrukus pradeda dingti vaikai, o kai tokia lemtis ištinka ir Lairos draugą, ji išsiruošia į Šiaurę ieškoti berniuko. Sakoma, kad ten atliekami eksperimentai, o mokslininkai bando išsiaiškinti keistųjų Dulkių paslaptį.  • Pirmoji dalis „Auksinis kompasas“ įveda skaitytojus į nepaprastą maginį pasaulį, kuriame veikia Mažųjų aukų ministerija, skraido raganos ir kalba šarvuoti lokiai. Laira, susidraugavusi su čigonais, patiria daugybę nuotykių, kurie nesibaigia ir tęsiami kitose knygose.

  • Antroji dalis„Aštrusis peilis“. Skaitytojai susipažins su Vilu – berniuku, kuris gali keliauti tarp paralelinių pasaulių. Laira su Vilu susitinka ir jau kartu tęsia žygį prieš savo priešus.

  • Paskutinioji dalis „Gintarinis žiūronas“ vainikuoja visą istoriją. Pagaliau paaiškės ir intriguojanti Dulkių paslaptis.


Visos trys knygos sudaro vientisą istoriją, kuri stebina savo gilumu, netikėtais siužeto vingiais ir filosofija, kviečiančia diskutuoti apie religiją, brandą, žmogaus virsmą iš vaiko į suaugusįjį. Religinės bendruomenės pasipiktino tuo, kaip vaizduojama bažnyčia, o autoriaus trilogiją mėginta uždrausti. Tačiau pats Philip Pullman teigia, kad jo kūriniuose išryškinami religinių organizacijų keliami pavojai ir tai neturi nieko bendro su tikėjimu Dievu.

Jei susidomėjote knygų serijos „Jo tamsiosos jėgos“ magija, pradžiuginsime žinia, kad rašytojas sukūrė dar vieną trilogiją „Dulkės knyga“, kurios veiksmas vyksta tame pačiame pasaulyje.