0

John Galsworthy (1867 m. rugpjūčio 14 d., Kingston Hill, Anglija - 1933 m. sausio 31 d., Londonas, Anglija) – anglų romanistas ir dramaturgas, Nobelio literatūros premijos laureatas.

John Galsworthy gimė pasiturinčioje garsaus teisininko šeimoje.

John Galsworthy knygos


Forsaitų saga (6 knygos kolekcinėje dėžutėje) | John Galsworthy
  • Nemokamas knygos pristatymas
Nuolaida knygai -29%
64,49 € 89,99 € *
Turime sandėlyje
Šiuolaikinė komedija. Sidabrinis šaukštas | John Galsworthy
Nuolaida knygai -58%
2,99 € 6,99 € *
Turime sandėlyje
Šiuolaikinė komedija. Baltoji beždžionė | John Galsworthy
Nuolaida knygai -58%
2,99 € 6,99 € *
Turime sandėlyje

Būsimasis rašytojas mokėsi Oksforde ir studijavo teisę, o baigęs studijas turėjo tapti advokatu, tačiau vaikino tokia perspektyva neviliojo ir jis išvyko į užjūrius tvarkyti šeimos verslo reikalų. Čia sutiko Josephą Conradą, lenkų kilmės anglų rašytoją, ir tarp vyrų užsimezgė bičiulystė.

Pirmasis John Galsworthy kūrinys pasirodė kai jam buvo 28-eri metai. Tai buvo apsakymų rinktinė „From the Four Winds“, publikuota John Sinjohn slapyvardžiu. Tik 1904 m. rašytojas ryžosi pasirašyti kūrinius savo tikruoju vardu. XX a. pradžioje didesnio populiarumo sulaukdavo jo dramos ir pjesės, kurios buvo statomos ne tik Anglijos, bet ir kitų Europos teatrų scenose.

Trys „Forsaitų sagos“ dalys buvo atskirai išleistos tarp 1906-ųjų ir 1921-ųjų. 1922 m. trilogija išleista viena knyga, kuri sulaukė milžiniško populiarumo.


Antrasis jo gyvenimo kūrinys „Šiuolaikinė komedija“, kurią sudaro trys romanai ir dvi novelės. Rašytojas ją baigė 1928 m. Dalį už romanus gauto honoraro rašytojas aukodavo labdarai.

1895 m. John Galsworthy susipažino su Ada Pearson. Ji buvo ištekėjusi už rašytojo pusbrolio, tačiau tai nesutrukdė įsiplieksti aistringam romanui. Po dešimties metų Ada paliko savo vyrą, o 1905 m. ji ištekėjo už Johno. 1904 m., mirus tėvui, rašytojas gavo nemažą palikimą, kuris suteikė jam finansinę laisvę.

1932 m. Galsworthy buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija. Be to jam suteiktas septynių Anglijos, Škotijos ir JAV universitetų garbės daktaro laipsnis. Rašytojas ilgą laiką kentė stiprius galvos skausmus. Vėliau pasirodė, kad juos sukėlė smegenų navikas. Rašytojas mirė 1933 m. sausio 31 d. Londone.