0

John Marks Templeton

John Templeton gimė 1912 metais mažame Amerikos miestelyje Vinčesteryje, šeimoje, kurią nuskurdino trisdešimtaisiais metais buvusi Didžioji Depresija. Vietinės mokyklos talentingo, tačiau skurstančio mokinio svajonė buvo studijavimas Jeilio universitete. Deja, kilusi krizė stipriai finansiškai pakenkė daugeliui šeimų. Templeton šeima buvo nepajėgi finansuoti savo vaiko mokslo universitete.Taigi, jaunasis John Templeton pats ėmėsi fizinio darbo, kuris leido jam uždirbti pinigų mokslams ir knygoms.

Pasiekti puikūs mokslo rezultatai Jeilio universiteto Teisės fakultete, jam suteikė teisę į stipendiją. Netrukus jaunam ir ambicingam absolventui, bei taip pat krikščionių organizacijų aktyvistui, Didžiosios Britanijos Oksfordo universitetas pasiūlė kitas studijas, šįkart Menų fakultete.

Per studijų metus jis aplankė net 35 pasaulio šalis, tarp kurių daugiausiai Tolimųjų Rytų šalis. Vėliau jis konstatavo, jog šis laikotarpis labai stipriai paveikė jo asmenybę.

1937 metais grįžęs į Ameriką, jis įsidarbindamas mažai žinomoje investicinėje kompanijoje ir pradėjo savo nuotykius Volstrite.
Antrojo pasaulinio karo metu John Templeton jau buvo patyręs akcijų rinkos investuotojas.
Svarbus momentas minimo investuotojo gyvenime buvo ir tai, jog jis atsisakė Amerikos pilietybės ir šešiasdešimtųjų metų viduryje išvyko į Bahamus, kur gavo šios šalies pilietybę. Netrukus John Templeton gavo ir Didžiosios Britanijos pilietybę, tačiau toliau gyveno Bahamuose.

John Templeton buvo labai religingas žmogus ir yra žinomas dėl savo filantropinės veiklos. 1972 metais jis įkūrė Templeton premiją, kurios vertė vienas milijonas dolerių, ir kuri yra skiriama fiziniams asmenims už ypatingus pasiekimus mokslo srityje, galinčius prisidėti prie žmonijos vystymosi. Už savo milijonines dotacijas remiant Didžiosios Britanijos mokslą, jį 1987 metais karalienė Elžbieta II įšventino į riterius. Be to, jis įkūrė ir Templeton Fundation fondą, kuris remia įvairius labdaros projektus. 1999 metais žurnalas Money John Templeton suteikė XX amžiaus biržos investuotojo titulą.

John Marks Templeton knygos


Esminiai dėsniai | John Marks Templeton

Šiuo metu neparduodama