0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

John Marks Templeton

John Templeton (g. 1912 m. lapkričio 29 d., Vinčesteris, Tenesis, JAV - 2008 m. liepos 8 d., Bahamai) - investuotojas, bankininkas, fondų valdytojas ir filantropas.

Gimė 1912 metais mažame Amerikos miestelyje Vinčesteryje, fermerio šeimoje, kurią nuskurdino trisdešimtųjų metų Didžioji Depresija.

John Marks Templeton knygos


Visame pasaulyje pripažinti gyvenimo dėsniai. 200 amžinųjų tiesų | John Marks Templeton
(13 įvertinimai)
  • Leidėjas: Luceo


Daugiau
Kaina internetu: 11,99 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 6.00 € (34%)
Turime sandėlyje

Amžinos dvasinio gyvenimo tiesos | John Marks Templeton
  • Leidėjas: Luceo


Daugiau
Kaina internetu: 4,99 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 10.00 € (67%)
Turime sandėlyje

Amžių išmintis | John Marks Templeton
  • Leidėjas: Luceo


Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsite

Esminiai dėsniai | John Marks Templeton
  • Leidėjas: Luceo
Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsite

Kelionė su gyvenimo dėsniais | John Marks Templeton
(1 įvertinimai)
  • Leidėjas: Luceo


Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsite


Vietinės mokyklos talentingo, tačiau skurstančio mokinio svajonė buvo studijos Jeilio universitete. Deja, kilusi krizė stipriai finansiškai pakenkė daugeliui šeimų. Templeton šeima buvo nepajėgi finansuoti John'o mokslo universitete.Taigi, jaunasis Templeton pats pradėjo dirbti, tikėdamasi užsidirbti pinigų mokslams ir knygoms.
Vėliau puikūs rezultatai Jeilio universiteto Teisės fakultete, užtikrino teisę į stipendiją. Netrukus jaunam ir ambicingam absolventui, bei krikščionių organizacijos aktyvistui, Didžiosios Britanijos Oksfordo universitetas pasiūlė kitas studijas, šįkart Menų fakultete.
Studijų metais jis aplankė net 35 pasaulio šalis, daugiausia Tolimuosiuose RYtuose. Vėliau jis tvirtino, jog tai buvo laikotarpis, kuris itin labai stipriai paveikė jo asmenybę.
1937 metais grįžęs į Ameriką, John Templeton įsidarbino mažai žinomoje investicinėje kompanijoje ir pradėjo savo nuotykius Volstrite. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui John Templeton jau buvo patyręs akcijų rinkos investuotojas. Svarbus įvykis John Templeton gyvenime buvo ir tai, jog jis atsisakė Amerikos pilietybės ir šešiasdešimtųjų viduryje išvyko į Bahamus, kur gavo šios šalies pilietybę. Netrukus John Templeton gavo ir Didžiosios Britanijos pilietybę, tačiau toliau gyveno Bahamuose.
John Templeton buvo labai religingas žmogus, ypač žinomas dėl savo filantropinės veiklos. 1972 metais jis įkūrė1 mln. vertės Templeton premiją, kuri skiriama fiziniams asmenims už ypatingus pasiekimus mokslo srityje, galinčius prisidėti prie žmonijos vystymosi. Už milijonines dotacijas remiant Didžiosios Britanijos mokslą, 1987 metais karalienė Elžbieta II John Templeton įšventino į riterius. Be to, jis įkūrė Templeton Fundation fondą, kuris remia įvairius labdaros projektus. 1999 metais žurnalas Money John Templeton suteikė XX amžiaus biržos investuotojo titulą.