Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

John Williams (g. 1922 m. rugpjūčio 29 d. – m. 1994 m. kovo 3 d.) – amerikiečių autorius, redaktorius.

John Edward Williams buvo rašytojas ir Denverio universiteto profesorius, įkūręs žurnalą „Denver Quarterly“ ir padėjęs sukurti kūrybinio rašymo programą mokyklose.

John Williams knygos


Stouneris | John Williams
11,99 €
Turime sandėlyje

Per savo gyvenimą jis nesulaukė pasisekimo literatūros pasaulyje, o 2010-aisiais rašytojo kūriniai sparčiai išpopuliarėjo, nes jo romanus perspausdino „New York Review Books“ leidykla.

Autorių augino motina ir patėvis George Williams. Besimokydamas gimnazijoje John įsidarbino knygyne, pamėgo skaityti ir tapo vietiniu keistuoliu iš bibliotekos glėbiais tempiančiu knygas.

Baigęs vidurinę mokyklą jis įstojo į koledžą, kurį metė, kai neišlaikė pirmo kurso anglų kalbos egzamino. Vėliau jis teigė, kad namų darbus ignoravo, nes jau buvo perskaitęs daugumą knygų. John Williams įsidarbino radijo diktoriumi ir vos devyniolikos vedė.

1942-ais metais John Williams įstojo į karinių oro pajėgų korpusą. Antrojo pasaulinio karo metais jis tarnavo Azijoje ir dirbo radijo dispečeriu. Karo metais rašytojas susirgo maliarija, laisvu nuo tarnybos metu rašė romaną bei laišku sužinojo, kad žmona jį palieka. Karas paliko milžinišką traumą ir autorius dar daug metų negalėjo atsigauti.

Grįžęs į JAV rašytojas bandė parduoti savo romaną leidėjams, tačiau daugelis kratėsi jo kūrinio. Galiausiai išleista knyga nesulaukė jokio dėmesio. Tuo tarpu pats rašytojas studijavo universitete ir įgijo anglų kalbos bakalauro bei magistro laipsnius. John Williams tapo Yvor Winters doktrinos, kuri teigė, kad anglų literatūra pasiekė aiškumo ir racionalizmo viršūnę Renesanso epochoje, o romantizmo laikotarpiu smuko į miglotą emocionalizmo pelkę, šalininku.

Tokios idėjos padarė didelę įtaką vėlesnei jo kūrybai, kuri garsėja taupia, santūria proza. 1950-ais metais John Williams Misūrio universitete apgynė daktaro disertaciją.

Garsiausias rašytojo kūrinys yra romanas „Stouneris“. Pasakojimas sukasi aplink jaunuolį iš ūkininkų šeimos, kuris įstoja į į valstybinį universitetą studijuoti žemės ūkio. Vietoj profesinių dalykų, pagrindinis veikėjas, vardu Stouneris, išmoksta mylėti literatūrą, tampa anglų kalbos profesoriumi ir prieš mirtį išgyvena įvairius asmeninius bei profesinius nusivylimus.

Nors komercinės sėkmės šis romanas nesulaukė, jis buvo itin palankiai įvertintas kritikų ir sužibėjo jau po autoriaus mirties. Kviečiame visus kokybiškos literatūros gerbėjus „Stounerį“ įsigyti internetu.