0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jonas Ohman (1965 m. spalio 8 d., Umeå, Švedija) – Lietuvoje gyvenantis švedas, kuriam išimties tvarka už nuopelnus suteikta Lietuvos pilietybė. „Blue / Yellow“ organizacijos įkūrėjas, vertėjas, dokumentinių filmų režisierius, žurnalistas ir švedų kalbos mokytojas.

Jonas Öhman knygos

Rasta: 1

Donbaso džiazas | Jonas Öhman
14,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 1

Šiuo metu visuomenininkas skirsto laiką tarp švedų kalbos mokymo Lietuvoje ir pagalbos Ukrainai.

Už veiksmus Ukrainoje J. Ohman buvo pagerbtas apdovanojimais, kuriuos skyrė ginkluotųjų pajėgų padaliniai, ministerijos, Ukrainos ir Lietuvos prezidentai. Jis yra vienintelis užsienietis, apdovanotas medaliu „Už Avdiivkos gynybą“. (Adviivka – miestas rytų Ukrainoje, Donecko srities centrinėje dalyje).

Lietuvių skaitytojui pristatoma Jono Ohmano knyga „Dombaso džiazas“ sulaukė daug teigiamų atsiliepimų. Štai kaip šį kūrinį įvertino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Šis Jono Öhmano „džiazas“ – ir apie Ukrainą, ir apie Lietuvą. Apie valstybingumą, pralaimintį prieš feodalinę korupciją, biurokratiją ir tingumą. Knyga autentiška, atvira ir nuoširdi, provokuojanti klausimus, kamuojančius ir patį autorių“. Ši citata puikiai autoriaus poziciją.

Pastaroji apeliuoja skaitytoją susimąstyti apie karą Ukrainoje, pagalbą šiai šaliai bei agresoriaus keliamą pavojų. Šias aktualijas atspindi paties autoriaus citata: „Kai Rusija staigiai okupavo Krymą ir įsibrovė į Rytų Ukrainą, supratau, kad kituose sąrašuose būsime mes, Baltijos šalys. To niekada nebus, pasakiau sau, ir kartu su draugais ėmėme gabenti paramą Ukrainos kariams Donbase“.

Skaitytojai vertina tai, kad „Jonas Ohmanas nušviečia savo ir Blue/Yellow veiklą Ukrainoje Donbaso karo metu, kartu veda paralelę su Lietuvos partizanais, pokariu, nepriklausomybės kovomis, Sąjūdžio laikotarpiu. Pasakoja savo istoriją ir pasirinkimą gyventi Lietuvoje“. Jeigu jums patiko ši knyga ar kitos su politika susijusios, autentišką patirtį perteikiančios knygos, kviečiame jomis pasidomėti išsamiau.

Patogupirkti.lt elektroninio knygyno asortimente jūsų laukia dalykinio žanro visuomenės, politikos, filosofijos mokslų kūriniai ir kita literatūra. Čia taip pat rasite grožinės literatūros ir poezijos knygas. Ne ką mažiau mūsų klientams aktualūs yra ir lavinamieji bei edukaciniai žaislais, prekės turiningam laisvalaikiui ir jaukiems namams, bei stalo žaidimai. Užsisakykite internetu dabar!