Jonathan Black (tikr. vardas Mark Booth; g. 1955 m., Kembridžas, Jungtinė Karalystė) – britų autorius, rašantis knygas apie sąmokslo teorijas ir kultines organizacijas.

Jonathan Black gimė ir užaugo Kembridže, Anglijoje, tačiau mokėsi Oksforde, kur studijavo filosofiją ir teologiją. Po studijų jis keletą metų dėstė Anglijoje ir Italijoje, o 1993 m.

Jonathan Black knygos

Rasta: 1

Rasta: 1

apsigyveno Londone. Čia įsidarbino „Waterstones“ knygynų tinkle ir buvo atsakingas už naujai įkurtą leidybos skyrių. Daugiausiai rūpinosi filosofinių ir religinių knygų leidyba.

Per leidybos srityje praleistus metus Jonathan Black dirbo su tokiais autoriais ir žymiais vardais kaip Ericas Claptonas ar Johnas Grishamas. Jonathan Black džiaugiasi, kad būdamas leidėju susipažino su plačia temų ir klausimų įvairove – tarp jų buvo mokslinės knygos, knygos apie meną, karybą, sportą, politiką, publicistika.

2008 m. pasirodė paties Jonathan Black knyga Slaptoji pasaulio istorija, išgarsinusi autorių visame pasaulyje. Jungtinėse Valstijose ji tapo „New York Times“ bestseleriu, netrukus panašaus populiarumo sulaukė jos vertimas Prancūzijoje. Autorius teigia, kad jam iki šiol sunku apibrėžti, kas tai per veikalas, bet vienas tinkamų apibūdinimų būtų „knyga, kuri pakeitė istoriją taip, kaip „Guliverio kelionės“ pakeitė geografiją“.

Jonathan Black bendradarbiavo su Mastrichto universitetu, kur dėstė filosofiją. Čia jam gimė idėja parašyti pirmosios knygos tęsinį – „Šventąją pasaulio istoriją“, kur pagrindine varomąja istorijos jėga vaizduojamas idealizmas. Vėliau Jonathan Black tekstus publikavo „The Independent“, o paskutinėje savo knygoje jis kalba apie Dantės „Dieviškąją komediją“ ir kelionę pragaran – svarsto, kodėl žmonės pasirenka keliauti į požemius siekdami didesnio sąmoningumo ir išganymo.

Jonathan Black pasakoja, kad būdamas leidėjas visada ieško naujų, anksčiau neaptartų ištarų, minčių ir idėjų. Jam svarbu, kad kūriniai išnaudotų neatrastas galimybes ir prakalbintų tuos žmones, kurie anksčiau tylėjo. Jį žavi technologinis progresas ir jo nulemta  žmogaus sąmoningumo kaita. Jis juokauja: „Jei knyga suerzins daugybę žmonių, mano patirtis sako, kad ją išleisti buvo tikrai gera idėja.“

Autoriaus knygos yra ilgos patirties leidybos srityje rezultatas. Jis ne tik turėjo galimybę susipažinti su įvairiais religijos ir istorijos šaltiniais, bet ir pats domisi senomis knygomis bei lankosi antikvariniuose knygynuose.