Knygų išpardavimas: net 4900 knygų! Naršykite čia >>>

0

Žiulis Vernas (pranc. Jules Gabriel Verne, 1828 m. vasario 8 – 1905 m. kovo 24 d.) - prancūzų rašytojas, mokslinės fantastikos žanro pradininkas. Ž. Vernas, kartu su H. Dž. Velsu, laikomi „mokslinės fantastikos tėvais“.

Žiulis Vernas gimė Nante, Prancūzijoje, advokato šeimoje, buvo vyriausias iš penkių vaikų.

Žiulis Vernas (Jules Verne) knygos

 1. 1
 2. 2
 3. 3

Dvidešimt tūkstančių mylių po vandeniu. Aplink žemę per 80 dienų. Paslaptingoji sala (knyga su defektais) | Žiulis Vernas (Jules Verne)
Kaina: 6,99 €
Turime sandėlyje

Aplink Žemę per 80 dienų | Žiulis Vernas (Jules Verne)
(3 įvertinimai)
 • Leidėjas: Nieko rimto


Daugiau
Kaina: 15,69 €
Turime sandėlyje

Kapitono Granto vaikai | Žiulis Vernas (Jules Verne)
(2 įvertinimai)
 • Leidėjas: Obuolys


Daugiau
Kaina: 14,48 €
Turime sandėlyje

20 000 mylių po vandeniu | Žiulis Vernas (Jules Verne)
 • Leidėjas: Obuolys

Klasikinis prancūzų rašytojo Jules’o Verne’o mokslinės fantastikos romanas.

Daugiau
Kaina: 14,99 €
Turime sandėlyje

Geriausios Jules Verne (Žiulio Verno) knygos | Žiulis Vernas (Jules Verne)
 • Leidėjas: Obuolys


Daugiau
Kaina: 33,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
Turime sandėlyje

Dvidešimt tūkstančių mylių po vandeniu. Aplink žemę per 80 dienų. Paslaptingoji sala | Žiulis Vernas (Jules Verne)
 • Leidėjas: Trys nykštukai

Adaptuota klasika vaikams.

Daugiau
Kaina: 11,99 €
Turime sandėlyje

Paslaptingoji sala | Žiulis Vernas (Jules Verne)
 • Leidėjas: Obuolys


Daugiau
Kaina: 13,99 €
Turime sandėlyje

Kelionė į Žemės centrą | Žiulis Vernas (Jules Verne)
(20 įvertinimai)
 • Leidėjas: Nieko rimto
Daugiau
Kaina: 14,89 €
Turime sandėlyje


Dvidešimt tūkstančių mylių po vandeniu | Žiulis Vernas (Jules Verne)
(4 įvertinimai)
 • Leidėjas: Aukso pieva


Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsite

 1. 1
 2. 2
 3. 3

Sulaukęs pilnametystės Žiulis, kaip iš Provanso teisininkų šeimos kilęs jaunuolis, išvyko į Paryžių studijuoti teisės, tačiau visą laiką domėjosi literatūra, rašė apsakymus ir pjeses. Pirmoji jo pjesė isšspausdinta 1850 m., o 1863 m. pasirodė pirmasis serijos „Nepaprastos kelionės“ romanas. Nepaisant to, advokato diplomą jis vis tiek gavo. Vėlaiu išbandė keletą profesijų ir visą laiką rašė.

Jau pirmasis jo romanas sulaukė labai teigiamų atsiliepimų, o vėlesni tapo neįtikėtinai populiarūs. Tai įkvėpė rašytoją ir jis toliau kūrė istorijas, kuriose jungė nuotykius su mokslu ir išradimais.

Žiulis Vernas daug keliavo po Europą ir JAV.
Nepaisant mokslininko išsilavinimo ir keliautojo patirties Vernas daug laiko skyrė skaitymui ir tyrinėjimams. Jis visada labai domėjosi geografija ir geografiniais atradimais. Jis parašė traktatą apie apie galimybę tyrinėti Afriką su oro balionu. Jo mokslinį darbą atmetė, tačiau vienas iš leidėjų pasiūlė paversti jį nuotykių romanu - taip atsirado knyga „Penkios savaitės oro balionu“.
Žymiausios Žiulio Verno knygos: „Kelionė į Žemės centrą“, „Nuo Žemės į Mėnulį“, „Paslaptingoji sala“, „20000 mylių po vandeniu“, „Aplink pasaulį per 80 dienų“ ir kt. Sukurti šiuos romanus padėjo plati rašytojo erudicija ir puikios geografijos žinios.

Žiulis Vernas rašė apie keliones kosmosu, oru ir po vandeniu, apie orlaivius bei povandeninius laivus, apie kosmines keliones, kai apie tai nė nebūdavo užsimenama.
Tačiau pasaulinę šlovę Žiulis Vernas pelnė kaip mokslinės fantastikos žanro pradininkas. Vernas turėjo nepaprastą įžvalgos dovaną - jis numatė ne tik keliones kosmose, povandeninius laivus, sraigtasparnius ir palydovus, bet ir reaktyvinį raketų variklį, o atskiros vieno romano pastraipos rodo, kad Vernas žinojo ir apie atominės energijos egzistavimą.

Didžiąją savo kūrinių dalį rašytojas parašė iki 1880 m. Vėlesniuose Verno darbuose jaučiamas nerimas dėl žmonijos ateities.

Būdamas 28 m. Vernas vedė Onoriną de Biana, jauną našlę su 2 vaikais, gyveno dideliame name užmiestyje.
1886 m. Vernas buvo sužeistas į koją ir iki gyvenimo pabaigos sunkiai judėjo. Mirė rašytojas nuo cukrinio diabeto 1905 m. kovo 24 dieną.

Žiulis Vernas iš viso sukūrė virš 70 romanų, daug apysakų ir pjesių. Jo knygos įkvėpė daugelį režisierių - pagal jo kūrinius sukurta nemažai filmų: „Nuo Žemės į Mėnulį“, „20000 mylių po vandeniu“, „Kelionė į Žemės centrą“, „5 savaitės oro balionu“.