0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Julie Kagawa (g. 1982 m. spalio 12 d., Sakramentas, Kalifornija, JAV) – amerikiečių rašytoja, knygų jaunimui autorė.

Kalifornijoje gimusi Julie Kagawa būdama devynių su šeima persikėlė į Havajus. Ji pasakoja, kad beveik visą laiką praleisdavusi tarp vandenyno bangų, o kai nesimaudydavo, nerdavo į beribį knygų pasaulį.

Julie Kagawa knygosDar mokyklos suole ji ėmė rašyti – tiesa, jos fantastinės istorijos buvo niūrios ir slogios, tad mokytojai jomis nesusižavėjo. Tačiau ilgainiui tamsūs tonai pasitraukė, o didžiulė meilė literatūrai ir rašymui liko.

Japoniškų šaknų turinti rašytoja pasakoja mokykloje buvusi maištininkė. Vos keletą draugų turėjusi mergina rengėsi tik juodai, nepritapo prie bendraamžių, nuolat konfliktavo, o pamokų metu po vadovėliais slėpdavo skaitomą romaną. „Aš vedžiau vargšus savo mokytojus iš proto. Žinau, kad ne vienas iš jų su palengvėjimu atsiduso, kai pagaliau baigiau mokyklą“, – juokiasi Julie Kagawa.

Baigusi mokyklą, Julie Kagawa dirbo keliuose knygynuose. Ji ironizuoja, kad vietoj knygų dėliojimo į lentynas ji jas vartydavo, o tai nepatiko knygynų vadybininkams. Baigusi knygų pardavėjos karjerą būsima rašytoja ėmėsi kitos savo aistros - šunų dresavimo. Jai net yra tekę dirbti kalėdinėje prekybos centro mugėje ir prekiauti stiklinėmis figūrėlėmis – šią veiklą ji prisimena kaip baisiausią savo gyvenime.

Kai buvo išleista ir susilaukė sėkmės jos pirmoji knyga, Julie Kagawa atsidėjo vien rašymui. Šiuo metu ji su vyru gyvena Luizvilyje, Kentukio valstijoje ir augina dvi kates. Laisvalaikiu mėgaujasi kompiuteriniais žaidimais – ji turi visus populiariausius žaidimus ir nuolat laukia pasirodant naujų.

Julie Kagawa kūrybai skiria visą darbo dieną – nuo 9 val. ryto iki 17 val. popiet. Ji pasakoja tai daranti namie, nes kavinėse jai susikaupti trukdo kiti žmonės, o knygynuose ar bibliotekose ji tiesiog negali atsispirti norui vartyti ir skaityti knygas. Patikrinusi elektroninį paštą ir socialinius tinklus, ji visą dieną mėgaujasi tylia ir darbinga namų atmosfera.

Į lietuvių kalbą išversta Julie Kagawa keturių romanų serija „Geležies fėjūnai“. Joje pasakojama merginos Meganos Čeis, paprastos paauglės, turinčios... fėjūnų kraujo, kelionę į magijos ir paslapčių kupiną pasaulį.