0

Kat Martin

Kat Martin (g. 1947 m. liepos 14 d., Kalifornija, JAV) – amerikiečių rašytoja, kurios šiuolaikiniai ir istoriniai meilės romanai puikuojasi New York Times bestselerių sąrašuose.


Kalifornijoje gimusi rašytoja baigė universitetą ir įgijo antropologės specialybę, tęsė vėliau tęsė istorijos studijas.

Kat Martin knygosKat Martin teko išbandyti įvairiausius darbus – nuo valytojos iki prekybos centro salės darbuotojos. Vėliau dirbo nekilnojamojo turto srityje – čia jai teko pabūti ir agentūros atstove viešiesiems ryšiams, ir dirbti pardavimų skyriuje ir pačiai tapti brokere. Iki kol jos gyvenime atsirado vyras.


Ji niekda negalvojo apie rašymą, iki kol sutiko L. J. Martin, kuris jau buvo sukūręs savo pirmąjį kūrinį – Kat pakerėjusį istorinį romaną. Ji taisė savo vyro romano rankraštį, nes gramatika ir kiti techniniai dalykai nebuvo stiprioji L. J. Martin pusė. Taip tikrindama puslapį po puslapio Kat suprato, kad pati galėtų parašyti knygą – juk jos galvoje nuolat sukasi gausybė istorijų ir ji nuolat leidžia laiką skaitydama. Taip 1985 m. atsirado pirmoji jos knyga.


Rašytoja yra sukūrusi įvairaus žanro ir pobūdžio romantinių istorijų, tačiau jai labiausiai patinka rašyti romantinius trilerius. Kat Martin teigia, jog jai nėra mielesnio iššūkio, nei kurti įtemptą, greito tempo siužetą. „Man patinka savo herojams padėti rasti išeitį iš kebliausių situacijų“, – pasakoja ji. Parašiusi daugiau kaip keturias dešimtis istorinių romanų Kat Martin nusprendė kurti meilės istorijas  – ir nors tai ir nepatiko leidėjams, moteris laikėsi savo.


Iš viso Kat Martin yra sukūrusi šešiasdešimt penkis istorinius ir šiuolaikinius romanus. Jų parduota daugiau kaip šešiolika milijonų kopijų dvidešimtyje pasaulio šalių. Jos romanai išversti į ispanų, italų, vokiečių, skandinavų ir, žinoma, lietuvių kalbas. Kai kuriuos savo romanus ji publikavo prisistatydama Kathy Lawrence ar Kasey Marx vardais.


Rašymas Kat Martin – darbas ir pagrindinė veikla. Ji kasdien keliasi 7:30, mėgaujasi kava, išklauso žinias ir keliauja į darbą. Ten jos laukia elektroninis paštas, socialiniai tinklai ir rašymas. Anot jos, geriausias dalykas, kuriuo mėgaujasi rašytojas – laisvė planuoti savo laiką ir dirbti mylimą darbą.