-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: JONINES2022
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS - naršykite čia >>>

0

Kate Morton (g. 1976 m., Berri, Australija) – australų rašytoja.

Kate Morton – vyriausia sesuo trijų dukterų šeimoje. Gimė pietų Australijoje. Šeima ne kartą kraustėsi iš vienos vietos į kitą, kol galiausiai apsistojo Australijos pietryčiuose Tamborine Mountain vietovėje.

Kate Morton knygos


Rivertono dvaro paslaptis | Kate Morton
12,99 €
Turime sandėlyje
Namas prie ežero | Kate Morton
12,99 €
Turime sandėlyje

Tėvas dirbo inžinieriumi, tad visos šeimos klajonės buvo susijusios su jo darbo projektais. Mergaitės motina kolekcionavo antikvarinius dirbinius ir jais prekiavo.
Šeimai įsikūrus naujoje vietoje mergaitė pradėjo lankyti nedidelę kaimo mokyklą. Kai nežaisdavo su seserimis, nuolat pasislėpusi skaitydavo knygas. Vėliau rašytoja pasakojo slėpdavusi, nes jai atrodė, jog toks malonumas kaip knygų skaitymas negali būti nebaudžiamas. Dažniausiai ją galėdavai rasti kieme po avokado medžiu.
Baigdama mokyklą Kate Morton manė, kad jos pašaukimas – teatras, todėl įstojo mokytis kalbėjimo ir dramos meno į Londono Trejybės kolegiją, vėliau Karališkosios dramos meno akademijos vasaros mokykloje gilinosi į Šekspyro kūrybą. Tuomet suprato, kad jai patinka ne patys pasirodymai, o vaidinamų pjesių tekstai.
1999 m. Kate Morton Kvynslando universitete su pagyrimu baigė anglų literatūrą. Jai buvo suteikta stipendija tęsti studijas ir siekti magistro laipsnio gilinantis į tragedijos žanrą Viktorijos epochos literatūroje.
Norėdama atkurti vaikystės skaitymo džiaugsmą ji pradėjo rašyti. „Aš supratau, kad juodi ženklai baltame fone yra durys ir aš kada panorėjusi galiu jas atverti“, – teigia rašytoja. Kate Morton savo kūriniuose stengiasi sukurti tokią atmosferą, kad pasinėrus į pasakojimą, realus pasaulis nustotų egzistavęs.
Kate Morton pasakoja, kad susižavėjimą jai visada kelia namai – tiek realūs, tiek pramanyti: „Nežinau, ar taip yra dėl dažno kraustymosi vaikystėje, bet man namai visuomet yra atminties saugotojai. Mane jie žavi ir kaip fiziniai objektai – jų kaminai, palėpės, stogo linija, – ir kaip vieta, kur vyksta žmonių gyvenimai“, – pasakoja rašytoja.
Kate Morton plunksnai priklauso penki romanai. Visi jie pateko į „New York Times“ ir „Sunday Times“ bestselerių sąrašus, užkariavo ne tik Australijos, bet ir užsienio šalių skaitytojų širdis. Jos knygos išleistos daugiau nei keturiasdešimtyje šalių ir išverstos į 34 kalbas. Į lietuvių kalbą išversti romanai „Tolimos valandos“ ir naujai pasirodžiusi „Paslapčių saugotoja“.
Kate Morton yra ištekėjusi už kompozitoriaus ir džiazo muzikanto Davin Pattersono. Kartu pora augina tris vaikus ir gyvena Londone.