TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Kate Quinn (g. 1975 m. gegužės 9 d., Pietų Kalifornija, JAV) – amerikiečių rašytoja, istorinių romanų kūrėja.


Kate mama buvo baigusi istorijos studijas, tad nuo mažumės vietoj pasakų prieš miegą mergaitė klausydavo pasakojimų iš pasaulio istorijos lobyno.

Kate Quinn knygos

Rasta: 2

Kodas „Rožė“ | Kate Quinn
  • Nemokamas knygos pristatymas
-40% su kodu: KALĖDOS
39,88 €
Kaina su kodu: 23,93 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Ji pamena, kad tėvai nuolat jai skaitydavo, todėl ir ji pati norėjo kuo greičiau išmokti daryti tai savarankiškai. Pirmąsias savo istorijas mergaitė ėmė užrašinėti būdama vos septynerių. Šiandien moteris teigia, kad jau tada suprato norinti būti rašytoja.


Vėliau, studijuodama Bostono universitete, ji nesekė mamos pėdomis – pasirinko klasikinio dainavimo studijas. Čia ji įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. Šiandien Kate Quinn vėl gyvena gimtojoje Kalifornijoje kartu su karinėse pajėgose tarnaujančiu vyru. Rašymas jai yra ne tik aistra. Moteris džiaugiasi, kad tai tapo pagrindiniu jos užsiėmimu.

Kate Quinn žavisi net keliais istoriniais laikotarpiais – Senovės Roma, renesansine Italija, Tiudorų Anglija, pasaulinių karų laikais ir tarp jų įsiterpusiu XX a. trečiuoju dešimtmečiu. Anot jos, tai buvo laikai, kai meno ir mokslo suklestėjimą lydėjo smurto ir sumaišties protrūkiai. Ji įsitikinusi, kad tokia situacija – puiki medžiaga grožinės literatūros kūrėjui.

Labiausiai Kate Quinn įkvepianti istorinė asmenybė – Anglijos karalienė Elžbieta I. Rašytoją žavi valdovės erudicija, charakteris ir šaltas protas.

Lietuvos skaitytojams Kate Quinn pažįstama iš knygos „Alisos tinklas“, kurioje pasakojama istorija nusidriekia per du pasaulinius karus. Tačiau užsienio skaitytojai rašytoją geriau pažįsta kaip romanų apie Senovės Romą kūrėją.
Kate Quinn teigia, kad tai – tik atsitiktinumas, nes ją žavi įvairūs istoriniai laikotarpiai. Šuolis per du tūkstančius metų sunkiai įmanomas istorikui, tačiau rašytojui temos ir laikotarpio pakeitimas dažnai tampa įkvėpimo šaltiniu. Juolab, kad XX a. vaizduojanti literatūra tampa vis populiaresnė. 2019 m. pradžioje pasirodysiantis naujasis Kate Quinn romanas taip pat pasakos apie šį laikotarpį.