TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Katherine Paterson (g. 1932 m. lapkričio 31 d., Huaijanas, Kinijos Liaudies Respublika) - amerikiečių rašytoja.

Katherine Paterson knygos

Rasta: 3

Smarkuolė Gilė Hopkins | Katherine Paterson
-30% su kodu: KALĖDOS
11,02 €
Kaina su kodu: 7,71 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3


Katherine Paterson gimė ir vaikystę praleido Kinijoje, misionierių Vomeldorfų šeimoje. Pradėjus Kinijos-Japonijos karui, šeima turėjo ieškoti prieglobsčio
Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tėvui teko likti Kinijoje ir mergaitei
tai buvo pirmas sunkus likimo išbandymas. Kol Katerinai sukako 18
metų, šeima buvo priversta 15 kartų keisti gyvenamąją vietą.

Šeimoje buvo skaitoma Biblija, todėl jau vaikystėje būsima
rašytoja susipažino su Šventuoju raštu. Ji ypač mėgo klausytis psalmių, kurias motina nuolat garsiai skaitė vakarais. Tėvai rūpinosi vaikų išsilavinimu, todėl šeimoje netrūko gerų knygų.

Bristolio karališkajame koledže Katherine studijavo anglų kalbą ir literatūrą, baigusi metus dirbo mokytoja kaimo mokykloje šiaurės Virdžinijos provincijoje. Vėliau išvyko į Japoniją, kur studijavo Kobe kalbą ir mokytojavo Šikoku saloje. Ji keliaudavo mažu motociklu iš vienos bažnyčios į kitą padėdama kaimo pastoriams krikščioniškojo auklėjimo klausimais. Po 4 metų grįžo į JAV baigti mokslų. 1962 m. Niujorko teologijos seminarijoje Katerinai buvo suteiktas religinio ugdymo magistro laipsnis.  Baigusi mokslus ketino grįžti į Japoniją, tačiau netikėta pažintis sujaukė jos planus - būsima rašytoja susipažino su jaunu klebonu John'u Patersonu. Tais pačiais metais jie susituokė.


Porai gimė du berniukai - Jonas ir Dovydas, o dvi mergaites - Elizabeth Lin iš Honkongo ir Mary Catherine Nahesapechea iš apačių genties - šeima įsivaikino. Nepaisant to, kad nuolat reikėjo rūpintis keturiais vaikais, ji negalėjo atsispirti literatūriniams eksperimentams. Naudodamasi kiekviena laisva minute, kuri likdavo po vaikų maitinimo, vystyklų keitimo ar maisto gaminimo, ji nuolat bandė rašyti.


Sėkmė atėjo neiškart. Pirmieji literatūriniai bandymai liko nepastebėti. Bet Paterson nepasidavė. Pirmoji knyga buvo išspausdinta 1966 m., o pripažinimą ji pelnė tik 1977 m.pasirodžius knygai "Tiltas į Terabitiją". Po to visos parašytos knygos buvo sėkmingos - "Smarkuolė Gilė Hopkins"(1978) ir "Jokūbą mylėjau" (1980). Jos pelnė ne tik skaitytojų susižavėjimą, bet ir daugybę apdovanojimų.  Už knygas "Jokūbą mylėjau" ir "Tiltą į Terabitiją" rašytoja du kartus apdovanota aukščiausiu Amerikos apdovanojimu vaikų literatūros srityje Newbury medaliu. Taip pat yra gavusi Tarptautinės Hans Christian Andersen (1998 m) ir Astrid Lindgren Memorial Award (2006) apdovanojimus.


Daugelis stebėjosi, kaip rašytoja suspėja rūpintis vaikais, prižiūrėti namų ūkį, aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime ir rašyti.

Jos knygų siužetai neretai remiasi savo pačios arba vaikų vaikystės patirtimis. Taip istoriją "Kelias į Terabitiją" Catherine parašė sūnui, kurį norėjo paguosti mirus jo draugei. Catherine Paterson knygos - tai išmintingos motinos knygos.


Šiuo metu rašytoja  gyvena Vermonto valstijoje Barre mieste, kur daugelį metų jos vyras, dabar jau išėjęs į pensiją, tarnavo presbiterionų bažnyčios pastoriumi. Kai Catherine neskaito arba nerašo, ji skambina fortepijonu, piešia, sprendžia kryžiažodžius, o ilgais žiemos vakarais su malonumu siuva dygsniuotas antklodes.