⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kazuo Ishiguro (g. 1954 m. lapkričio 8 d., Nagasakis,  Japonija) - japonų kilmės britų rašytojas ir scenaristas.

Kazuo tėvas buvo okeanografas, o motina būdama paauglė vos nežuvo 1945 metų rugpjūčio 9 dieną per Nagasakio atominį bombardavimą.


1960 m.

Kazuo Ishiguro knygos

Rasta: 7

Dienos likučiai | Kazuo Ishiguro
10,99 €
Turime sandėlyje
Klara ir Saulė | Kazuo Ishiguro
13,99 €
Turime sandėlyje
Palaidotas milžinas | Kazuo Ishiguro
13,39 €
Turime sandėlyje
Neleisk man išeiti | Kazuo Ishiguro
12,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 7

tėvas gavo paskyrimą į Sautamptono Nacionalinį okeanografijos centrą ir šeima išvyko į Didžiąją Britaniją. Tuo metu Kazuo tebuvo penkeri metai. Tėvai nesiruošė ilgai pasilikti svečioje šalyje, tačiau šeimos planai pasikeitė ir, kai Kazuo sukako šešeri, jis pradėjo lankyti vietos mokyklą. Vėliau jis pasakojo, kad buvo vienintelis užsienietis visame rajone.


Baigęs mokyklą būsimasis rašytojas leidosi į kelionę po JAV ir Kanadą. Labai mėgo muziką ir planavo tarpti profesionaliu muzikantu. Tačiau bandymai koncertuoti įvairiuose klubuose nebuvo sėkmingi.

1974 m. Kazuo grįžo į Angliją ir įstojo į Kento universitetą, kur studijavo anglų kalbą ir filosofiją, o 1978 m. jam suteiktas magistro laipsnis. Vėliau studijavo Rytų Anglijos universitete, kur lankė kūrybinio rašymo kursus.


Kurį laiką dirbo socialinį darbą Londone.

Pasak paties Kazuo Ishiguro labai didelę įtaką jam padarė Tolstojaus, Čechovo, Džoiso, Ficdžeraldo, Folknerio ir Hemingvėjaus kūryba.

Kazuo Ishiguro kaip rašytojo debiutas įvyko 1981 m., kai britų literatūros antologijoje Introduction: Stories by New Writers buvo paskelbti trys jo apsakymai. Kitais metais pasirodė romanas „A Pale View of Hills“, kuris buvo apdovanotas Winifred Holtby Memorial Prize. O jau 1983 m. Kazuo Ishiguro buvo įtrauktas į Granta žurnale skelbiamą geriausių jaunųjų britų rašytojų dvidešimtuką.


Vėlesni jo kūriniai taip pat pelnė nemažai apdovanojimų. 1986 m. pasirodęs romanas „An Artist of the Floating World“ apdovanotas Whitbread Book Award premija, o 1889 m. išleistas romanas „Dienos likučiai“ laimėjo prestižinę Man Booker premiją.


1993 m. pagal knygą „Dienos likučiai“ sukurtas filmas, kuriame vaidino Anthony Hopkinsas ir Emma Thompson. Jis buvo nominuotas net aštuoniems „Oskarams“.


Romaną „Neleisk man išeiti“, pasirodžiusį 2005 m., žurnalas Time paskelbė metų knyga ir įtraukė į 100 geriausių anglų kalba parašytų knygų sąrašą.


Didžiausias rašytojo pasiekimas – 2017 m. literatūros Nobelio premija. Ji Kazuo Ishiguro suteikta už „atskleistą iliuzinę mūsų ryšio su pasauliu prasmę“.

Kazuo Ishiguro yra Britanijos Karališkosios literatūros draugijos narys, be to 1995 m. jis apdovanotas Britų imperijos ordinu.

1986 metais vedė Lorna MacDougall (g. 1986), pora turi dukrą Naomi (g. 1992). Šiuo metu gyvena Londone.