TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Kęstutis Kasparavičius (g. 1954 m. birželio 2 d., Trakų raj.) – tarptautiniu mastu žinomas knygų iliustratorius, rašytojas.


Kęstutis Kasparavičius jau nuo jaunystės buvo linkęs į menus. Jis M. K. Čiurlionio meno mokykloje mokėsi choro dirigavo, vėliau pasuko kiek kita kryptimi ir Vilniaus dailės akademijoje studijavo dizainą.

Kęstutis Kasparavičius knygos

Rasta: 29

Meškelionė | Kęstutis Kasparavičius
-30% su kodu: KALĖDOS
12,43 €
Kaina su kodu: 8,70 €
Turime sandėlyje
Žvaigždžių paukštis | Kęstutis Kasparavičius
-30% su kodu: KALĖDOS
13,40 €
Kaina su kodu: 9,38 €
Turime sandėlyje
Kalėdos! Kalėdos! | Kęstutis Kasparavičius
  • TOP
    29
    TOP 29
-30% su kodu: KALĖDOS
15,58 €
Kaina su kodu: 10,90 €
Turime sandėlyje
Rasta: 29

Dailininkas knygas iliustruoja nuo 1984-tų metų. Įdomu tai, kad tiek kaip dailininkas, tiek kaip rašytojas jis pirmiausiai buvo pastebėtas užsienyje ir tik tada autoriaus kūryba pradėta vertinti Lietuvoje.


Pagrindiniai Kęstučio Kasparavičiaus kūrybos bruožai yra akvarele ir pieštuku pieštos iliustracijos, kuriose atgyja ne tik žmonės ar gyvūnai, bet ir įvairūs daiktai, pavyzdžiui, lėkštės, stalo įrankiai, automobiliai ir kt. Kiekvienas veikėjas tampa išskirtine asmenybe su savo savitu charakteriu.


Kęstutis Kasparavičius iliustruoja gerai žinomų autorių darbus. Tarp jų Hanso Kristiano Anderseno pasakos, taip pat, Carl Colodi, E.T.A. Hoffmann, Edward Lear, Annes Tompert ir kitų rašytojų kūryba. Menininko iliustracijos tiek klasikos, tiek moderniems tekstams suteikia papildomo gylio, o detalės žadina vaizduotę ir ilgam pritraukia žvilgsnį. Dailininkas iliustravo apie šešiasdešimt vaikiškų knygelių ir ne kartą buvo nominuotas H. K. Anderseno medaliui.


Maždaug nuo 2003-čių metų autorius į savo biografiją gali įtraukti ne tik dailininko, bet ir rašytojo patirtį. Jis jau ne tik iliustruoja kitų kūrėjų darbus, bet ir pats kuria knygeles vaikams. Ne vien Lietuvos, bet ir pasaulio vaikai įvertino „Kvailio pasakas“ ir „Trumpas istorijas“, kurios iš pradžių buvo išleistos Kinijoje.


Rašytojo darbai ir jaukūs, ir pamokantys. Pavyzdžiui, knygelė „Kiškis Morkus Didysis“ pasakoja apie zuikelį, kuris norėjo būti didelis ir stiprus, kaip meškinas. O juk lokiai tikrai ne morkas graužia, bet maitinasi vien saldumynais. Taip Morkus ėmė misti saldainius, sustorėjo, tačiau laimės neatrado. Autorius atkreipia dėmesį į dvi problemas: sveiką mitybą ir bandymą tapti tokiu kaip kiti, užuot vertinus savo geriausias savybes. Panašių pamokymų gausu ir kitose Kęstučio Kasparavičiaus knygelėse.


Autorius yra daugybės tarptautinių mugių laureatas, jo darbus mėgsta įvairaus amžiaus skaitytojai, taip pat palankiai vertina kritikai. Rekomenduojame knygeles pirkti internetu ir atrasti garsiausio šalies iliustratoriaus kūrybą.