⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Kęstutis Nastopka (g. 1940 m. kovo 18 d. Kaune) – literatūros tyrinėtojas, kritikas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, semiotikos dėstytojas.

Autorius vidurinę mokyklą baigė Biržuose. Nuo 1957-tų metų studijavo Vilniaus universitete, kur mokėsi lituanistikos.

Kęstutis Nastopka knygos


Įsiklausymai | Kęstutis Nastopka
  • Nemokamas knygos pristatymas
21,99 €
Turime sandėlyje

Biografiją papildo stažuotė Rygos universitete, jaunesniojo mokslinio bendradarbio veikla Lietuvių kalbos ir literatūros institute, dėstytojavimas Vilniaus pedagoginio universitete. Čia jis dėstė Lituanistikos fakultete, taip pat vadovavo Lietuvių ir užsienio literatūros bei visuotinės literatūros katedroms.

1986-tais metais Kęstutis Nastopka apgynė filosofijos mokslų daktaro laipsnį ir nuo 1992-ų metų dirba Vilniaus universitete. Jis yra  A. J. Greimo semiotinių studijų centro profesorius. Visa išvardinta akademinė veikla atsispindi ir autoriaus kūryboje. Jis daugiausiai rašo akademinę literatūrą.

Kęstutis Nastopka parašė tokias knygas kaip „Lietuvių eilėraščio poetika“, „Išsprūstanti prasmė“, „Reikšmių poetika“. Ypač vertinga knyga „Literatūros semiotika“, nes autorius pirmasis Lietuvoje susistemino svarbiausias semiotikos idėjas, temas, sąvokas. Šis leidinys pasirodė 2010-tais metais, bet lyg šiol vertinamas besidominčių Algirdo Juliaus Greimo semiotikos mokyklos teorija ir lietuvių literatūros tekstų semiotine analize.

Vienas naujausių autoriaus kūrinių – knyga „Įsiklausymai“, kurią Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas išleido 2020 metais. Tai įvairių tekstų, straipsnių, citatų ir pokalbių rinkinys. Pats autorius sako, kad dar prieš „Literatūros semiotikos“ išleidimą buvo parašęs įvairių semiotinių straipsnių bei esė, kurie ir nugulė šioje knygoje, tam, kad nedingtų po užmaršties dulkėmis.  

Kęstučio Nastopkos bibliografijoje daugiau nei dešimt įvairių knygų bei straipsnių rinkinių, taip pat jis buvo vienas iš literatūrinio žurnalo „Baltos Lankos“ sudarytojų.

Kęstutis Nastopka už savo darbus įvertintas įvairiomis premijomis. 1997-tais metais jam buvo įteiktas Trijų žvaigždžių ordinas, kuriuo apdovanojama už nuopelnus visuomeninės, ūkinės veiklos, kultūros, mokslo, sporto srityse. 2007-tais metais Kęstutis gavo Prancūzijos Akademinių Palmių Kavalieriaus ordiną, o 2012-tais literatūros tyrinėtojas ir semiotikos pradininkas Lietuvoje buvo pagerbtas Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Kęstutis Nastopka – šviesi asmenybė, kurios interviu visada malonu skaityti. Siūlome knygas pirkti internetu ir susipažinti su svarbiausiais jo darbais bei pačia semiotika.