0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

„Klampynių kronikos“ – maginės fantastikos knygų serija vaikams. Šių kūrinių autorė Neringa Vaitkutė pina mitinį, etnografinį ir modernų pasaulį, nagrinėja vaikams aktualias problemas ir žavi itin turtinga kalba.

Pirmoji serijos knyga taip ir vadinasi – „Klampynių kronikos“.

Klampynių kronikos knygosJoje aprašomos istorijos nukelia į Mažąsias Klampynes – nediduką miestelį, į kurį neveda jokios kelio rodyklės. Visgi akyli nuotykių ieškotojai atidžiai žiūrėdami gali rasti tą ūkanotą keliuką, saugomą senųjų baltų dievų. Miestelis apsuptas pelkėtų miškų, o gyventojų namuose visada sutiksite įvairių baubų bei vaiduoklių.

Neringa Vaitkutė istorijas apipynė lietuvių mitologija bei tautosaka. Čia virš galvos gali pralėkti aitvaras ar į mišką nuvilioti laumė. Ko jau ko, bet nuobodžiauti Mažosiose Klampynėse nėra kada ir pagrindiniai veikėjai dvyniai Agata bei Airingas ir jų sesutė Smilė visada randa kur įklimpti, įstrigti ar įsipainioti.

Neringa Vaitkutė už pirmąją „Klampynių kronikos“ serijos knygą 2018-tais metais buvo apdovanota IBBY Prano Mašioto premija. Ji rašytojai skirta už lietuvių tautosakos interpretaciją bei stebuklingą ir turtingą pasaulį.

Antroji maginės fantastikos žanro knygų serijos dalis „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“ tęsia jau pamiltų veikėjų nuotykius. Pačios autorės iliustruotą leidinį sudaro trumpos istorijos, kuriose ir vėl derinamos vaikų aktualijos su mitologija.

Trečioji knyga „Klampynių kronikos 3. Pamiršti dievai“ vėl suveda su dviem sesutėmis ir broliu. Agata, Aringas ir Smiltė tiesiog traukia šiurpius ir keistus nutikimus. Visas Mažųjų Klampynių miestelis žino, kad jei nutiko kokia keistenybė, prie jos tikrai bus prisidėjusi ši trijulė.

Trečioji dalis žada dar daugiau linksmybių: bus ir susitikimas su tikrai nelaukiama viešnia, ir nelabųjų šėlionės, ir pažintis su devyniaragiu elniu, ir pirmieji meilės jausmai!

Ši serija – aukštos kokybės literatūra vaikams. Turtinga kalba ir įtraukiantys nuotykiai lavina fantaziją bei kūrybiškumą, taip pat serija skatina pasitikėjimą savimi ir gebėjimą spręsti įvairias problemas.

Knygas įvertino ir kritikai, ir tėvai, ir, žinoma, vaikai! Pirmoji ir antroji knygų serijos dalys buvo nominuotos Metų knygos vaikams ir paaugliams rinkimuose.

Įsigykite „Klampynių kronikas“ interneto knygyne ir skaitykite kartu su visa šeima!