0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai

3.4
(5 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 29,99 €
Kaina knygyne: 33,79 €*
Sutaupote: 3.80 € (12%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-06-17

10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai


2021-08-31 29.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai" aprašymas

Vilniaus dailės akademijos dėstytoja dr. Rasa Janulevičiūtė pristato monografiją, kuri užpildo Lietuvos dizaino istorijos spragą ir supažindina su netikėtai originaliais mūsų šalies dizainerių darbais. Knygoje „10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai“ pasakojama apie sovietiniu laikotarpiu Lietuvos dizainerių kurtas kėdes ir kaip jos atskleidžia bendrą to meto kultūrinę aplinką.

Monografijos „10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai“ autorė analizuoja dizainerių idėjas, estetines nuostatas, tuo metu vyravusius gamybos ypatumus. Taip pat atkreipiamas dėmesys į kontekstą – socialinę aplinką ir jos poveikį kūrybai, ryšį su architektūra. Analizuojamas tautinio tapatumo klausimas – kiek jis pasireiškė ar būdavo slepiamas dizainerių kūryboje.

Šioje Rasos Janulevičiūtės parengtoje mokslo monografijoje tiriamos kėdės, kurias Lietuvos dizaineriai kūrė sovietiniu laikotarpiu. Tai dažniausiai pagal specialius užsakymus sukurtos, mažais kiekiais gamintos kėdės, tačiau yra ir masinės gamybos ar net eksperimentinių kėdžių.

Kiekvienas monografijos skyrius skirtas vis kitam baldų dizaino kūrėjui. Čia pristatoma jo biografija ir darbai. Dalis istorijų papildytos priedais – suteikiama papildomos informacijos, susijusios su pagrindine tema, išsamiau atskleidžiami kai kurie tyrimo aspektai.

Keli knygoje „10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai“ aprašomi projektai buvo sukurti jau kiek vėlesniame laikotarpyje, t. y. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Tai padeda atrasti ir geriau suprati tam tikrą lūžį, vykusį ne tik šalies politiniame, bet ir kultūriniame, meniniame gyvenime. Kai kuriuose skyriuose autorė aprašo tik vieną tam tikro dizainerio sukurtą kėdę ir jos dizaino variantus, kituose analizuoja po kelias kėdes ir nagrinėja jų ryšį su bendru interjero dizaino sprendimu.

Rasa Janulevičiūtė šioje monografijoje „10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai“ siekia plačiajai visuomenei pristatyti Lietuvos dizainerių kūrybą ir palikimą, ypač tą, kuris greitai nyksta ar yra nevertinamas dėl laikotarpio ypatybių. Per kėdę – vieną dažniausiai naudojamų ir reikalingiausių baldų – autorė apžvelgia kur kas platesnį bendrą tuometinio lietuvių dizainerių kūrybos kontekstą.

Dr. Rasa Janulevičiūtė yra Vilniaus dailės akademijos docentė, dėsto dizaino istoriją ir dizaino tyrimo metodus, vadovauja Akademijos magistro studentų baigiamiesiems darbams. 2013 metais parengė ir išleido monografiją „VDA Dizaino katedra 1961–1990: profesionalaus Lietuvos dizaino pagrindas“.2019-06-17

2019-05-30

2019-05-30

2019-04-25

2019-04-13

Prastoka...

Parašykite atsiliepimą apie "10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Dailės knygos

Rasa Janulevičiūtė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rasa Janulevičiūtė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "10 kėdžių: Lietuvos dizaino naratyvai" perkama kartu