Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

10 litų. Grafinė novelė

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-10-31 9.29 SoldOut

Knygos "10 litų. Grafinė novelė" aprašymas

Miglės Anušauskaitės ir Gerdos Jord komiksų knyga „10 litų“ – originali lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno grafinė biografija. Autorės atkuria ne tik istorines lakūnų gyvenimo aplinkybes, bet ir suteikia personažams gyvus charakterius, su humoru ir rimtumu vaizduoja šių dviejų žmonių asmeninį gyvenimą, nuotykius ir išgyvenimus. „10 litų“ kūrėjos tarsi nukelia Darių ir Girėną nuo postamentų, nuo dešimties litų banknoto, nuo Puntuko akmens ar apdulkėjusių talismanų lentynos, vaizduoja juos žmogiškus ir gyvus, tokius, kokie jie galbūt galėjo būti.

„Matyt, veikia simboliniai saitai… Knyga „10 litų“ pasirodo nuo scenos nueinant pačiam litui. Piniginiai vienetai – laikini kaip ir jų vertė. Pritariu nuomonei, kad kiekviena karta turi iš naujo iš(si)versti Dantę, Šekspyrą, didžiuosius tekstus, kaip ir sava kalba, registru perpasakoti–perrašyti–perpiešti (kaip šiuo atveju) kertines istorijas, perkošti per savo akių tinklą. Dariaus ir Girėno misterija – savotiška Ikaro mito variacija – viena iš jų. Tik taip jos išlieka gyvybingos, nepasiduoda stereotipams, ideologijoms ir laiko devalvacijai.“
Gytis Norvilas, kultūros žurnalas Literatūra ir menas

„Komiksų serija „10 litų“ man yra dar vienas puikus įrodymas, kad istorija – ne vien plikų faktų rinkinys, bet spalvotas filmas. Tai įtraukianti, kerinti, kartais komiška kelionė kartu su Dariumi ir Girėnu. Ne per Atlantą, bet per jų nuotykius iki istorinio skrydžio. Komiksai leidžia pažinti šiuos du vyrukus, kuriuos ilgą laiką tik nešiojomės savo kišenėse.“
Viktoras Jakovlevas, Info TV žinių vedėjas

Miglė Anušauskaitė gimė 1988 m. Kaune. Mokėsi Pakruojo „Žemynos“ vidurinėje mokykloje ir Vilniaus licėjuje. Paskui Vilniaus universitete įgijo žurnalistikos bakalauro ir semiotikos magistro laipsnį.
Nuo 2008 m. publikavo savo tekstus kultūriniuose leidiniuose, tačiau daugiausia pasisekimo sulaukė Miglės komiksai, kuriuos ji reguliariai piešia nuo 2010 metų. Turėjo savo komiksų rubrikas tinklapiuose www.panele.lt, www.teatrai.lt, www.pravda.lt, iliustravo Modernaus meno centro leidinius bei Žydrūno Drungilo knygą „Kita stotelė“ (2014 m., „Gelmės“). Miglė dažnai veda komiksų dirbtuves, dalyvauja mokslo populiarinimo veikloje. Nuo 2013-ųjų savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“ turi savaitinę komiksų rubriką „Tekstai ne tekstai“, kuri yra gerai vertinama literatūros mėgėjų ir profesionalų.

Gerda Jord (Venčkauskaitė) 1988 m. gimė Marijampolėje. Baigusi Petro Armino vidurinę mokyklą ir Marijampolės muzikos mokyklą, Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. 2014 m. Vilniaus dailės akademijoje pradėjo studijuoti animaciją.
2011–2012 m. prisidėjo prie audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ organizavimo, poezijos komiksų dirbtuvių rengimo. 2010–2013 m. dalyvavo slam poezijos varžybose, Sigutės prie Upės slapyvardžiu slam tekstai publikuoti knygoje ir DVD diske „Slemas Lietuvoje!“ (2012 m., „Kitos knygos“). Nuo 2012 m. kuria grafinę novelę „Gertrūda“ (bus išleista 2015 m.), jos ištraukos publikuotos kultūrinėje spaudoje. Dalyvavo 2012 m. Modernaus meno centro ir 2013 m. Vilniaus knygų festivalio rengtose komiksų parodose. Nuo 2013 m. žurnale „Literatūra ir menas“ kartu su Migle Anušauskaite periodiškai publikavo komiksą „10 litų“, smulkesnius komiksus skelbia asmeniniame tinklaraštyje www.gerdajord.blogspot.lt.

Knygos dailininkas Zigmantas ButautisKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "10 litų. Grafinė novelė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių istoriniai romanai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "10 litų. Grafinė novelė", Gerda Jord, Miglė Anušauskaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Gerda Jord, Miglė Anušauskaitė su knyga "10 litų. Grafinė novelė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "10 litų. Grafinė novelė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gerda Jord, Miglė Anušauskaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "10 litų. Grafinė novelė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "10 litų. Grafinė novelė" perkama kartu