0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Istoriniai Vilniaus reliktai 1944-1990, ll dalis

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Istoriniai Vilniaus reliktai 1944-1990, ll dalis


Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Rašytojo Dariaus Pocevičiaus knyga „1944-1990 Istoriniai Vilniaus reliktai, ll dalis“ tęsia tiek pirmoje dalyje, tiek 2016-tais metais pasirodžiusiame leidinyje „100 istorinių Vilniaus reliktų“ pradėtas temas.

Šiuo metu knygų apie Vilnių išleista gana daug. Tačiau Darius Pocevičius su „100 istorinių Vilniaus reliktų“ praskynė kelią ir sukėlė susidomėjimą Lietuvos sostine. Šioje knygoje jis aptarė XV-XX amžiaus Vilniaus miesto artefaktus. Tačiau, priešingai populiariajai nuomonei, sovietinis Vilnius taip pat turi ką papasakoti. Taip sovietmečio reliktai atsidūrė dviejų dalių knygoje „1944-1990 Istoriniai Vilniaus reliktai“. Pirmoji dalis apėmė 1944-1964 metus, o šioje – antroje dalyje – autorius pasakoja apie 1965-1990 metų palikimą.

Tiek pirmoje dalyje, tiek ir šioje – penkiasdešimt skyrių, kuriuose aprašyti sovietinio laikotarpio reliktai dvelkiantys modernizmu bei postmodernizmu. Autorius tyrinėja aštuntojo-devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečių architektūrą, urbanistikos bei kultūros paminklus. Kai kuriuos skaitytojai lengvai atpažins, o dalis tapusi tik vyresnių žmonių atmintyje išlikusia istorija. Rašytojas kalba apie senąsias parduotuves, skulptūras, modernius pastatus, pirmąjį dviračių taką, vitrinas, taip pat vis dar išlikusias architektūrines detales bei iškabas.

Kaip ir pirma dalis, taip ir „1944-1990 Istoriniai Vilniaus reliktai, ll dalis“ yra gausiai iliustruota brėžiniais, nuotraukomis, piešiniais. Knyga aprėpia istoriją, žmones, architektūrą, kasdieninį Vilniaus gyvenimą. Dauguma aptartų reliktų išnykę, todėl leidinys yra vertingas, kaip atsiminimas to, kaip gyveno mūsų tėvai ar seneliai. Autorius šią knygą rengė vaikščiodamas po miestą, leisdamas laiką dulkėtuose archyvuose, bet svarbiausia – kalbėdamasis su gyvais laikotarpio liudininkais.

Darius Pocevičius gimė 1968-tais metais. Rašytojas ir vertėjas save laiko tiesiog miesto tyrinėtoju. Autorius studijavo Vilniaus universitete ir čia 1990-tais metais įgijo ekonomo specialybę. Baigęs studijas jis dirbo jaunesniuoju moksliniu bendradarbiu Lietuvos Mokslų akademijos Ekonomikos institute. Vėliau studijavo rinkodarą Frankfurto prie Maino J. W. Goethes universitete, o grįžęs į Vilniaus universitetą baigė ekonomikos doktorantūros studijas.
Autorius įvairiuose leidiniuose yra publikavęs apie du šimtus tekstų. Tai vertimai, eilėraščiai, kritika, ese. 2008-tais metais Darius Pocevičius kartu su bendraminčiais įsteigė Laisvąjį universitetą, o jo rengtų paskaitų metu susidomėjo Vilniaus istorija. Iš šio susidomėjimo atsirado trys Lietuvos sostinės reliktams dedikuotos knygos.Parašykite atsiliepimą apie "Istoriniai Vilniaus reliktai 1944-1990, ll dalis"

Būtina įvertinti prekę