⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

33 portretai: pokalbiai su menininkais

Kaina: 13,69 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 13.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "33 portretai: pokalbiai su menininkais" aprašymas

Lietuvos kultūros žurnalisto Gedimino Kajėno parengta knyga „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ – tai ne tik pašnekesys su ryškiausiomis mūsų šalies meno asmenybėmis, bet ir savitas, daugiasluoksnis praeinančios epochos liudijimas.

Kaip savo nueitą kelią vertina aktorius Remigijus Vilkaitis? Kuo didžiuojasi skulptorius Saulius Vaitiekūnas? Kas kūryboje svarbiausia fotografui Algimantui Kunčiui? Atsivertę knygą „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ rasite 33 interviu, kurių kiekvienas yra lyg atskiras pasaulis. Juose – pasakojimas apie kūrybą, lemtingus pasirinkimus ir atradimus.

Portretinio interviu žanras išsiskiria tuo, kad leidžia asmenybei pačiai kurti pasakojimą apie save ir savo gyvenimą. Per vieno individo istoriją papasakojami ne tik vidiniai išgyvenimai, bet ir santykis su išoriniu pasauliu.

Dėl šios priežasties „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ lyg veidrodis skaitytojui – kylantys klausimai tarsi pratęsia žurnalisto ir respondento pokalbį ir kuria dar sudėtingesnį polilogą. Tačiau svarbiausia, kad pokalbis tęsiasi – tai praturtina kultūrinės žurnalistikos tradiciją, o kiekvienai atskirai meno sričiai padeda augti ir geriau suprasti save.

Gediminas Kajėnas didžiausią dėmesį knygoje skiria vyriausiajai, pamažu išeinančiai menininkų kartai, siekdamas užfiksuoti ne tik jų prisiminimus, bet ir pačios epochos dvasią. Išsaugoti asmeniniai liudijimai padeda prisiminti ir Lietuvos istorijos epizodus: Antrojo pasaulinio karo baisumus, pokario sunkumus, sovietmečio pasirinkimus, šiuolaikinės Lietuvos realijas…

Knygos pašnekovų patirtys – gyvenimiškos, bet kartu ir išskirtinės. Tai vidiniai potyriai ir jausmai, aktualūs ir svarbūs ne tik kaip jų pačių gyvenimo dalis, bet ir kaip vertingi pamokymai ar patarimai jaunajai kartai. Tai pasakojimai apie tai, kaip ieškoti ir rasti savo gyvenimo kelią.

Kultūros žurnalistas Gediminas Kajėnas baigė Vilniaus pedagoginį universitetą, vėliau dirbo portale „Bernardinai.lt“, šiuo metu yra portalo „8diena.lt“ redaktorius. Autorius aktyviai publikuoja kultūros kritikos tekstus, taip pat yra parengęs knygas „Pasaulis pagal Barą“ ir „Pasaulis yra gražus“. Vyras taip pat muzikuoja, yra dainuojamosios poezijos atlikėjas. 2003 m. jam suteikta „Barzdos premija“, 2013 m. jis įvertintas Vaižganto premija, o 2017 m. – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premija už publicistiką.

Kalbinamų menininkų sąrašas

Fotografija

Algimantas Kunčius
Romualdas Rakauskas
Antanas Miežanskas
Algimantas Aleksandravičius
Algimantas ir Mindaugas Černiauskai
Stanislovas Žvirgždas
Dmitrijus Matvejevas
Julijus Vaicekauskas

Kinas

Kino operatorius Algimantas Mockus
Kino montuotojas Danielius Kokanauskis

Vaizduojamieji menai

Skulptorius Leonas Strioga
Keramikė Elvyra Teresė Petraitienė
Skulptorius Saulius Vaitiekūnas
Medžio meistras, kryždirbys Adolfas Teresius
Dailininkas ir muzikantas Artūras Šlipavičius-Šlipas
Ikonografė Eglė Jurevičė
Skulptorius Edvardas Racevičius
Puodžius Vytautas Valiušis

Scenos menas

Akorius ir bardas Gediminas Storpirštis
Aktorius Remigijus Vilkaitis
Aktorius Rimgaudas Karvelis

Muzika

Kompozitorius Kęstutis Antanėlis
Etnomuzikologas Evaldas Vyčinas
Džiazo atlikėjas, kompozitorius Liudas Mockūnas
Karilionininkas, kompozitorius Raimundas Eimontas
Multiinstrumentalistas Saulius Petreikis


  • Autorius: Gediminas Kajėnas
  • Leidėjas: Aštuntoji diena
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 480
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098196061

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "33 portretai: pokalbiai su menininkais"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Memuarai apie muziką, meną, architektūrą

Gediminas Kajėnas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "33 portretai: pokalbiai su menininkais", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "33 portretai: pokalbiai su menininkais" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "33 portretai: pokalbiai su menininkais" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "33 portretai: pokalbiai su menininkais"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gediminas Kajėnas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "33 portretai: pokalbiai su menininkais" perkama kartu