0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

451 Farenheito (2-oji laida)

4.4
(5 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nuolaida knygai -25%
Kaina internetu: 5,99 €
Kaina knygyne: 7,89 €*
Sutaupote: 1.90 € (25%)
 • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-09-19 Irma

Įdomus siužetas, neeilinė istorija. Autorė Ray Bradbury įkvėpta realių įvykių parašė šį kūrinį, tai dar labiau įkvepia


2021-10-31 5.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "451 Farenheito (2-oji laida)" aprašymas

„451 Farenheito“ – mokslinės fantastikos klasiko Ray Bradbury distopija apie pasaulį, kuriame nebeliko vietos knygoms.

Kai popierius pasiekia 451 laipsnio temperatūrą pagal Farenheitą, jis užsiliepsnoja. Tą puikiai žino Gajus Montegas. Juk jis dirba gaisrininku – tačiau ne tokiu, kokius įprastai mes įsivaizduojame. Jo darbas – ne kovoti su gaisrais, bet juos sukelti. Liepsnose deginamos visos rastos knygos ir namai, kuriuose jos buvo slepiamos. Juk ateities visuomenei jų nebereiks. Visus žmonių poreikius patenkins televizija ir ekranai, o spausdinta literatūra tik kels bereikalingą įtampą.

Montagui niekada nekilo klausimas ar jo veiksmai teisingi – jis tik dirba savo darbą ir nesuka dėl to galvos. Kasdien po darbo Gajus grįžta namo pas žmoną, kuri leidžia dienas su savo įsivaizduojama „šeima“ televizoriaus ekrane. Tačiau viskas ima keistis. Gajus susipažįsta su ekscentriška jauna kaimyne Klarise, kuri jam papasakoja apie praeitį – laikus, kai žmonės nebijojo skaityti, kai versdami knygų puslapius jie pažindavo pasaulį.

Kai vieną dieną Gajaus žmona pabando nusižudyti, o Klarisė staiga dingsta be žinios, Montego gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Jis prisijungia prie maištininkų, kurie siekia išsaugoti kultūrinį pasaulio palikimą. Savo namuose jis ima slėpti knygas, iki kol ši paslaptis išaiškėja. Tada jis priverstas slėptis, kad išsaugotų ne tik knygas, bet ir savo gyvybę.

Amerikiečių mokslinės fantastikos ir distopijų kūrėją Ray Bradbury parašyti šią šokiruojančio siužeto knygą įkvėpė realūs įvykiai. Iš istorijos pamokų žinome, kad knygų deginimas – senas žmonijos išradimas, taikytas kone nuo viduramžių iki pat XX a. vidurio. Jas degino inkvizitoriai, Hitleris, šito neišvengė ir Jungtinės Valstijos. Viename iš interviu autorius teigė, kad pagrindinis jos tikslas nebuvo pademonstruoti cenzūros galią ir perspėti pasaulį apie jos keliamą pavojų.
Anot jo, pagrindinė knygos „451 Farenheito“ žinia – naujųjų medijos daroma žala žmonių mąstymui ir pasaulio suvokimui. Kai knyga buvo rašoma, pagrindinis skaitymo priešas buvo televizija, tačiau šiandien tokių priemonių gerokai daugiau.

„451 Farenheito“ laimėjo Amerikos Meno ir Literatūros akademijos apdovanojimą, Kalifornijos Sandraugos klubo aukso medalį. Jai suteikti žymūs mokslinės fantastikos apdovanojimai, taip pat ir „Grammy“ už geriausią įgarsintą knygą. Paradoksalu, bet prieš ekranus ir televiziją nukreipta knyga buvo du kartus ekranizuota. 2018 m. filmą pagal šį romaną sukūrė amerikiečių kompanija HBO.


Iš anglų kalbos vertė Edita Mažonienė


 • Pavadinimas originalo kalba: Fahrenheit 451
 • Autorius: Ray Bradbury
 • Leidėjas: Jotema
 • Išleidimo metai: 2017
 • Knygos puslapių skaičius: 224
 • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9789955137085
 • Vertėjas: Edita Mažonienė
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

2021-09-19

Įdomus siužetas, neeilinė istorija. Autorė Ray Bradbury įkvėpta realių įvykių parašė šį kūrinį, tai dar labiau įkvepia

2021-09-14

Knyga tikrai įdomi, priverčianti susimąstyti. O dar pasiremta realiais išgyvenimais ir įvykiais, tai tik dar labiau sustiprino knygos patikėjimu. Ačiū autoriui už šį šedevrą

2021-08-26

Knygoje pateikiamas įdomiai iškreiptas praeities pasaulio vaizdas, visa tai galime pamatyti ir šiomis dienomis, kasdieniniame gyvenime, rekomenduoju

2021-08-06

2020-12-03

Parašykite atsiliepimą apie "451 Farenheito (2-oji laida)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "451 Farenheito (2-oji laida)", kurią skaitytojams dovanoja Ray Bradbury. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Ray Bradbury su knyga "451 Farenheito (2-oji laida)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "451 Farenheito (2-oji laida)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ray Bradbury. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "451 Farenheito (2-oji laida)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "451 Farenheito (2-oji laida)" perkama kartu