⭐Mūsų 21-ojo GIMTADIENIO FIESTA! Ypatingi pasiūlymai ir šventinės kainos Jums! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

98 linkėjimai iš Vilniaus. Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kareivių atvirlaiškiai

Sudarė: Saulius Petrulis
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 29,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-02-28 29.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "98 linkėjimai iš Vilniaus. Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kareivių atvirlaiškiai" aprašymas

Kokiais įspūdžiais apie Vilnių dalijosi kaizerinės Vokietijos kariuomenės kariai?

Jų siųstuose atvirlaiškiuose įamžinti kasdieniai rūpesčiai, išgyvenimai ir patirtys mums suteikia unikalią galimybę bent trumpam persikelti į to meto Vilnių. Nepaliesti karo cenzūros, paprasti ir atviri pasipasakojimai savo namiškiams. Autentiškos patirtys. Ką veikdavo laisvalaikiu? Kas vokiečių kariams mieste krito į akis labiausiai? Kokį įspūdį jiems darė Vilniaus gyventojai? Kiek anuomet turguje kainavo kiaušiniai ar pienas?

Iš beveik tūkstančio privačios atvirukų kolekcijos į albumą kruopščiai atrinkti įsimintiniausi ir suteikiantys daugiausia žinių apie Vilnių. Tai 98 asmeniškos 1915–1918 metais Vilniuje apsistojusių ar pro jį keliavusių vokiečių kareivių žinutės, tarpusavyje lyg ir nesusijusios, bet į vientisą pasakojimą susiliejančios miesto istorijos.

Patys žinučių autoriai nepažįstamame mieste atsidūrė skirtingais keliais, dažnai netikėtai susiklosčius aplinkybėms: dalis tik kelioms valandoms, pakeliui į frontą užkąsti šiltos sriubos kareivių klube ar nekantriai laukdami traukinio į tėvynę, kiti kiek ilgesniam laikui – kol išsigydys fronte patirtus sužeidimus, o tretiems, daugiausia karo administracijai, Vilnius ilgainiui tapo antraisiais namais, savotiška saugia užuovėja nuo karo sūkurių. Visi jie atrasdavo savąjį Vilnių, o patirtais įspūdžiais dalinosi su artimaisiais.

Vienintelis greitas ir patikimas būdas perduoti savo žinutes – atvirlaiškiai (karo lauko paštas). Iš Vilniaus į Vokietiją kas savaitę iškeliaudavo tūkstančiai su tiek pat asmeninių potyrių ir minčių apie mūsų miestą. Praėjus daugiau kaip šimtui metų dalis jų grįžta, kad primintų tas dienas ir išliktų mūsų visų atmintyje.


  • Autorius: Saulius Petrulis
  • Leidėjas: Eugrimas
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 208
  • Formatas: 23x28, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094374159

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "98 linkėjimai iš Vilniaus. Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kareivių atvirlaiškiai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Albumai apie Lietuvą

Saulius Petrulis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "98 linkėjimai iš Vilniaus. Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kareivių atvirlaiškiai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "98 linkėjimai iš Vilniaus. Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kareivių atvirlaiškiai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "98 linkėjimai iš Vilniaus. Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kareivių atvirlaiškiai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "98 linkėjimai iš Vilniaus. Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kareivių atvirlaiškiai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Saulius Petrulis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "98 linkėjimai iš Vilniaus. Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kareivių atvirlaiškiai" perkama kartu