0

Blogio sėkla: komunizmas pasaulyje

  • Nuolaida knygai -45%
Internetu: 10,49 €
Knygyne: 18,99 €*
Sutaupote: 8.50 € (45%)
  • Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Blogio sėkla: komunizmas pasaulyje

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 17x24, kieti vrišeliai
  • Puslapių skaičius: 608
  • ISBN ar kodas: 9789955265962

10.49 In stock
Į krepšelį
Aprašymas
„Blogio sėkla: komunizmas pasaulyje“ – Britų akademijos nario, SSRS ir šių laikų Rusijos istorijos specialisto Roberto Service?o knyga, kurioje autorius apžvelgia komunizmo ideologijos ištakas, teoriją ir kruvinus bandymus įgyvendinti ją praktikoje.

XIX a. filosofai K. Marxas ir F. Engelsas sukūrė ideologiją, paskandinusią pasaulį kraujo ir baimės jūroje. V. Uljanovo-Lenino ir jo bendraminčių pastangomis Rusijoje savaip adaptuotas marksizmas virto dešimtis milijonų gyvybių pražudžiusiu žmogėdrišku bolševizmu, kurio pagrindinis tikslas – „pasaulinė revoliucija“ – laimei, taip ir liko nepasiektas. Tačiau įvairiausiuose kraštuose, ypač po Antrojo pasaulinio karo, komunizmo užkratas vis atrasdavo sau puikią terpę. Ir visur, kur jam pavykdavo įsitvirtinti, vietoj žadėto rojaus gyventojams tekdavo kęsti skurdą, badą, žiaurius įstatymus.

Vertinant komunizmo keliu pasukusių šalių istoriją galima drąsiai teigti, kad šis eksperimentas niekada neturėjo vilties pavykti. Sovietų Sąjungą, Kiniją, Šiaurės Korėją ar Kubą smukdė ekonominis atsilikimas nuo „išnaudotojų“ valdomų Vakarų valstybių. Vis dėlto teroras prieš savo piliečius, visiška valdančiosios partijos kontrolė ir neefektyvus ekonomikos modelis buvo neatsiejami atributai žengiant į „šviesų rytojų“ – visa tai tapo pačiais neigiamiausiais ir atgrasiausiais valstybės kūrimo pavyzdžiais.

Iš anglų kalbos vertė Aušra Stanaitytė-Karsokienė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu