0

Česnakai

Šiuo metu neparduodama
Informacija

Česnakai

  • Leidėjas: Ūkininko patarėjas
  • Išleidimo metai: 2007
  • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 96
  • ISBN ar kodas: 9789955703070

Šiuo metu neparduodama


Tačiau jus tikrai sudomins
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
arba
TOP NAUJIENA
Įveiktas nerimas: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole!
Aprašymas

Šioje knygelėje "Česnakai" autorius populiariai aptaria česnakų auginimą, jų vartojimą maistui, gydymui ir augalų apsaugai nuo ligų ir kenkėjų. Daug naudingų patarimų ras ir auginantieji česnakus, ir juos vartojantieji.


PRATARMĖ

Česnakai yra vieni pirmųjų augalų pasaulinėje floroje, atkreipusių į save žmogaus dėmesį. Šiuolaikinėje daržininkystėje pagal savo reikšmę ir išplitimą užima antrąją vietą po svogūnų. Reta kuri daržovė taip plačiai pritaikoma kaip česnakai. Švieži jie naudojami kaip nepamainomas įvairių patiekalų prieskonis, kitoms daržovėms konservuoti, mėsos perdirbimo pramonėje. Iš česnakų gaminami sausi milteliai bei česnakinis aliejus. Šie augalai taip pat populiarūs liaudies ir mokslinėje medicinoje bei veterinarijoje. Jie padeda ilgesnį laiką išlaikyti nesugedusius kitus maisto produktus, pavyzdžiui, dedami į kruopas ar miltus. Augdami česnakai į orą išskiria stiprias fitoncidines medžiagas ir sudaro aplink save sterilią apsauginę zoną, kurioje žūsta daugelis augalų ligų sukėlėjų. Česnakų ne-mėgsta beveik visi augalų kenkėjai.

Manyta, kad česnakas turi antgamtiškų savybių, todėl jis buvo vartojamas per ritualines apeigas kaip nuo piktų kerų ir kitų nelaimių apsaugantis augalas. Per laidotuves senovės Kinijoje česnakais buvo vaikomos piktosios dvasios. Gladiatoriai ir Romos kareiviai prieš kautynes apsijuosdavo česnakų kasomis manydami, kad tai jiems suteiks stiprybės ir drąsos. Česnakai minimi Biblijoje ir Korane. Liaudies medicina dažnai susipina su legendomis. Teigiama, kad 1721 metais, kai Marselyje siautė maro epidemija, keturiems pasmerktiems nusikaltėliams buvo liepta laidoti mirusius. Visų nuostabai nė vienas iš jų nesusirgo, mat jie nuolatos gėrė vyną, užpiltą ant grūstų česnakų. Sis gėrimas vėliau pagarsėjo kaip „Keturių vagių actas", kurio Prancūzijoje galima paragauti ir dabar. Labai tikėtina, kad česnakas iš tikrųjų buvo viena pirmųjų gydomųjų priemonių, kurias žmogus panaudojo nuo negalavimų.


Susipažinus su didžiuliu sąrašu ligų, kurias gydo česnakas, galima suprasti, kodėl nuo seno jis vadinamas „vaistu nuo visų ligų". Tačiau nepaisant to, kai kurie žmonės jam nuolatos reiškia pretenzijas, nes tiesiog nepakenčia pikantiško česnakų skonio ir kvapo.


Visos serijos "Tai įdomu" knygos:

Erškėčiai

Imbieras. Kapariai. Šafranas. Kardamonas. Pipirai

Kruopos

Gydantys augalai

Česnakai

Svogūnai

Gydomosios molio galios

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu