0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Egzistencialistų kavinėje

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Egzistencialistų kavinėje


Šiuo metu neparduodama

Knygos "Egzistencialistų kavinėje" aprašymas

Britų filosofės, bestselerių autorės Saros Bakewell knyga „Egzistencialistų kavinėje“ įdomoiai ir su humoru pasakoja apie įdomiausius egzistencializmo krypties filosofus ir analizuoja jų idėjas bei parodo, kodėl egzistencializmas itin aktualus šiuolaikinei visuomenei.


Paryžius, 1933 m. pradžia. Trys draugai susitinka kavinėje Monparnaso gatvėje ir geria abrikosų kokteilius. Tai Jeanas-Paulis Sartre’as, Simone de Beauvoir ir Raymond’as Aronas. Pastarasis papasakoja draugams apie visiškai naują, Vokietijoje itin populiarią filosofijos kryptį – fenomenologiją. Jis papasakoja, kad fenomenologai gali kurti filosofiją iš bet ko, net ir kalbėdami apie abrikosų kokteilį. Įkvėptas minties, kad filosofiją galima susieti su kasdiene gyvenimiška patirtimi, Sartre‘as sukūrė egzistencializmą – naują filosofijos kryptį, kuri kalba apie meilę ir aistrą, laisvę būti, autentiškumą, apie draugystes ir konkurenciją, apie politines revoliucijas.

Ši filosofijos kryptis sužavėjo Paryžių ir visą pasaulį, palikdama ryškią žymę pokario išsilaisvinimo judėjimuose.


Knygoje „Egzistencialistų kavinėje. Laisvė, būtis ir abrikosų kokteilis su Jeanu-Pauliu Sartre’u, Simone de Beauvoir, Albert’u Camus, Martinu Heideggeriu, Edmundu Husserliu, Karlu Jaspersu, Maurice’u Merleau-Ponty ir kt.“ pasakojama apie šios filosofijos krypties pradžią ir jos plėtrą. Autorė pateikia pagrindinių filosofų biografijas, paaiškina pačias šios krypties idėjas ir kalba apie egzistencializmo įtaką, kuri buvo itin svarbi tokiems reiškiniams kaip antikolonializmas, feminizmas, LGBT judėjimas.


Egzistencialistų tarpusavio nesutarimai ir kovos arba atvirkščiai – romanai; bandymai išsiaiškinti, kas yra laisvė ir atsakomybė... Knygoje „Egzistencialistų kavinėje“ egzistencialistai – gyvi žmonės, ieškantys atsakymų, nusiviliantys, klystantys ir besidžiaugiantys naujais suvokimais.


Egzistencializmas tampa svarbus ir šiais technologijų laikais, kai tenka iš naujo svarstyti žmogaus būties klausimus.„Nedažnai pravažiuoji savo autobuso stotelę vien dėl to, kad esi įsitraukęs į knygą apie egzistencializmą, bet man nutiko būtent tai. Pasakojimas apie Sartre’ą, Beauvoir, Camus, Heideggerį ir kitus yra keistas, linksmas ir įtraukiantis. Jei ši knygą nelaimės apdovanojimų, aš suvalgysiu savo egzempliorių.“


Katy Guest, The Independent


„S. Bakewell parodo, kokios įdomios buvo kai kurios egzistencialistų idėjos ir kokie įdomūs, dažnai net kiek bauginantys buvo jų gyvenimai. Gyvos, juokingos istorijos čia susipina su aiškiais ir paprastais sudėtingų filosofijos idėjų paaiškinimais. Jautri, aštri ir sąžininga knyga.“

Daily Telegraph„Keistoka, juokinga ir aistringa... Vos keli rašytojai sugeba taip gerai kaip Bakewell paaiškinti sudėtingas idėjas.“


Mail on Sunday


Sarah Bakewell (Sara Beikvel) – britų filosofė ir rašytoja. „Egzistencialistų kavinėje“ – ketvirtoji jos knyga. Visos autorės knygos yra biografinės arba filosofinės. Paskutiniąją „Guardian“ ir „New York Times“ nominavo kaip vieną geriausių 2016 m. negrožinių knygų.

S. Bakewell gimė Bornmute, Anglijoje. Po kelių metų kelionių su hipiais po Aziją, į kurią leidosi jos tėvai, didžiąją dalį vaikystės S. Bakewell praleido Sidnėjuje, Australijoje. Grįžusi į Didžiąją Britaniją studijavo filosofiją Esekso universitete ir dešimt metų dirbo bibliotekoje. Nuo 2002 visą laiką skiria rašymui. Šiuo metu gyvena Londone ir dėsto kūrybinį rašymą.


Iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė


  • Autorius: Sarah Bakewell
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 392
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663673

Parašykite atsiliepimą apie "Egzistencialistų kavinėje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Egzistencialistų kavinėje, kurią skaitytojams dovanoja Sarah Bakewell. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Sarah Bakewell su knyga Egzistencialistų kavinėje jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Egzistencialistų kavinėje patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sarah Bakewell. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Egzistencialistų kavinėje palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Egzistencialistų kavinėje" perkama kartu